Gå til innhold

HJELP! Rask og GOD kake?


Anbefalte innlegg

Gjest Espera - i.i.
Skrevet

Skal ha bursdagsfeiring i ettermiddag og kaka jeg skulle ha ble helt katastrofe. Har brownies, men vil ha en 'ordentlig' kake og!!!

Litt vanskelig å komme seg på butikk, men jeg har det meste i hus (ikke kremost el rømme). Noen som kan hjelpe meg????

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Her har du et par forslag:

Banankake

4 egg

3 dl sukker

150 g margarin

4 ss melk

½ ts salt

2 ts vaniljesukker

4 modne bananer

5 dl hvetemel

2 ts bakepulver

Visp egg og sukker til stiv eggedosis. Rør forsiktig i smeltet avkjølt margarin, melk, salt, vaniljesukker og moste bananer. Til slutt røres mel siktet med bakepulver i. Hvis du ønsker det kan du tilsette litt malte nøtter, mandler eller kokos. Ha røren i bakepapirkledd langpanne. Stekes på 175 grader, midt i ovnen i ca. 45-50 minutter.

Sitronkake med ingefær (randform 2 liter)

3 egg

2 dl sukker

1 dl smeltet smør

1 dl melk

3 dl hvetemel

2 ts bakepulver

1 ts malt ingefær

saft og revet skall av 1 sitron

Sjokoladeglasur:

100 g kokesjokolade

2 ss sitronsaft eller jus

Pisk eggedosis av egg og sukker. Rør vekselvis inn de våte og de tørre ingrediensene. Stek i smurt randform a 2 liter ved 175 grader i 45 minutter. Løsne og hvelv den avkjølte kaken.

Sjokoladeglasur: Smelt kokesjokolade i sitronsaft eller jus. Pynt kaken med glasuren.

Bounty-kake i langpanne

6 eggehviter

200 g melis

200 g kokosmasse

Fyll:

6 eggeplommer

150 g lys kokesjokolade

150 g smør

90 g melis

1 ts vaniljesukker

kokos

Pisk eggehviter og melis stivt. Rør inn kokos. Ha røren i bakepapirkledd langpanne eller to runde former à 24 cm. Stekes nederste rille i ovn på 150 grader i ca. ½ time. Sjekk før halvtimen er gått, kaken skal bare være bittelitt gyllen.

Fyll: Smelt sjokoladen sammen med smøret over svak varme. Rør sammen eggeplommer med siktet melis. Ha eggeblandingen i sjokoladeblandingen og rør med en skje til du har en fin krem. Det er viktig at sjokoladeblandingen ikke er varm ellers blir det suppe. Blir den for bløt setter du den i kjøleskapet til den tykner. Rør av og til mens du sjekker konsistensen. Del langpannebunnen i to, tvers over, eller legg de runde bunnene oppå hverandre, med fyll i midten oppå og gjerne på sidene. Pynt med kokos og lag gaffelmønster på toppen av kaken.

Karamellkake

3 egg

4 ½ dl sukker

3 ts vaniljesukker

3 ts bakepulver

4–5 ss karamellsaus

6 dl hvetemel

225 g smeltet margarin

2 dl melk

Glasur:

100 g margarin

3-4 ss karamellsaus

3 ts vaniljesukker

3 ss kaffe

300-500 g melis

Pisk egg og sukker til eggedosis. Tilsett resten av ingrediensene. Røren has i langpanne. Stekes 180 grader, 20-30 min, nederste rille.

Glasur: Smelt margarinen på svak varme. Tas av varmen og bland inn resten av ingrediensene (tilsett melis til passe kremtykkelse). Bre glasuren over kaken.

Skrevet

Rullekake er kjemperaskt å lage og smaker veldig godt.

Rullekake

3 egg

75 g sukker

75 g hvetemel

1 ts bakepulver

2 dl bringebærsyltetøy

3 dl kremfløte

1 ts vaniljesukker

Visp eggedosis. Sikt i mel og bakepulver og hell i en smurt og bakepapirkledt langpanne. Stek ved 225 grader i ca 8 minutter. Hvelv over på et håndkle og la formen ligge over kaken til den er avkjølt. Fjern bakepapiret og smør syltetøyet jevnt over kaken. Rull sammen fra langsiden. Visp fløten med vaniljesukker til luftig krem. Sprøyt kremen på kaken og pynt evt med bringebær.

Bærkake

300 g smør

3 dl sukker

4 egg

1 dl melk

4,5 dl hvetemel

1 ts bakepulver

1 ts vaniljesukker

1-2 dl bær

Pisk smør og sukker luftig. Rør inn ett og ett egg. Tilsett melk vekselvis med det tørre. Hell røren i en liten langpanne. Dryss over bærene. Stek ved 190 grader i 30 minutter.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...