Gå til innhold

Rask gange som oppvarming?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Trener på treningsstudio, og der har de diverse apperater, blant annet en tredemølle. har blitt anbefalt å holde meg unna å jogge på den, siden det er så lett å gjøre det feil og få skader.

Derimot lurer jeg på om det er ok med rask gange som oppvarming? såpass rask at jeg blir ordentlig god, varm og anpusten.. :tunge1:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er kjempefint! Skånsomt og effektivt. 10 minutter + - er passe.

Gjest Ethereal
Skrevet

Gange på tredemølle er bra oppvarming, eventuelt ergometersykkel. Hvis du har tendens til skader, bør du holde deg unna stepmaskiner, de kan gjøre vondt verre, spesielt hvis det er knær/ankler du sliter med.

Skrevet

Jeg sliter ikke med skader, men vil gjerne ha variasjon til moonwalk og ergometersykkel. blir lett lei hvis jeg gjør det samme hele tiden :-) dessuten kan jeg ikke fordra step, så det holder jeg meg unna uansett :wink: takk for svar, blir rask gange på fredag!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...