*Kaisa* Skrevet 18. august 2004 #1 Skrevet 18. august 2004 Har lyst til å gå ned noen kilo, ca 6 kg. Så det hadde vært fint om noen som har litt greie på det kunne veilede meg litt. Har lagt om kostholdet noe. Til frokost spiser jeg en brødskive med ost, makrell eller leverpostei og drikker en kopp svart kaffe. Så har jeg ett mellommåltid hvor jeg spiser frukt. Drikker hele tiden masse vann eller farris. Til lunsj spiser jeg to-tre knekkebrød eller salat, drikker kaffe og to glass vann. Spiser vanlig middag, men passer på at 2/3 av tallerkenen er grønnsaker eller salat, vann og drikke. Dette er i hovedsak det jeg lever av om dagen. Har selfølgelig noen utskeielser i helgene eller i andre koslige anledninger, men har kuttet ut brus og annet snop. Tar ett glass rødvin på lørdagskvelden. Hva mener dere som har greie på det? Kommer jeg til å gå ned noen kilo eller må det til noen justeringer?
glaciera Skrevet 18. august 2004 #2 Skrevet 18. august 2004 Hvis du spiste mer enn dette (dvs flere kalorier) før omleggingen, så vil du jo gå ned jevnt og trutt. Høres fornuftig nok ut for meg, særlig om du også passer på å trene/være aktiv. Og varierer maten!
~sikka~ Skrevet 18. august 2004 #3 Skrevet 18. august 2004 Pass på at du bruker grovbrød. Ikke bruk smør når du steker mat, bruk stekespray. Ikke spis sauser osv som inneholder smør. Bruk sjy istedet. Spis mindre porsjoner, en regel er at hoveddelen av maten er like stor som neven din. Altså biffen skal være like stor som neven din, kyllingen skal være like stor som neven din osv.... Spis så mye hvitt kjøtt som mulig. Bryststykkene har minst fett. Spis 6 måltider om dagen for å holde forbrenningen oppe, men spis små porsjoner. Et halvt beger Cottage Cheese kan være et fint mellommåltid, ha gjerne i litt syltetøy uten sukker for bedre smak. Rører du noe på deg? Prøv å gå en tur hver kveld eller noe sånt for å få litt fart på kroppen og forbrenningen. Lykke til. Kjempeflott at du tar initiativ til å gjøre noe med det :D
MiniMjau Skrevet 18. august 2004 #4 Skrevet 18. august 2004 Jeg synes kanskje du spiser litt lite ja... Spis et par tynne brødskiver til frokost med fettfattig pålegg som skinke, lett-ost osv. "Fyll på" med tomater, agurker. Lunch ca som frokost. Dropp farris! Farris inneholder MYE salter som binder vannet i kroppen. Ikke optimalt når en vil slanke seg. Vannet skyller avfallstoffer ut av kroppen og fungerer som bensin i forbrenningsmotoren. Et par liter pr dag. Ikke overdriv. Middagen din høres fin ut. Varier mellom hvit mager fisk, kylling og rent kjøtt. Husk fet fisk en gang i blant pga sunne fettsyrer. Ikke dropp potetene. 1 normal størrelse potet er nok. Kveldsmåltid/mellommåltid kan være en boks cottage cheese med bær eller syltetøy, et par knekkebrød med godt sunt pålegg. Husk å få ideg melk(eprodukter), feks skummet melk eller 0.1% yoghurt samt et par-tre frukt pr dag! viktig å spise mye og sunt, samt mosjonere/trene så ofte du kan. Husk å løpe etter barna og 3 timer husarbeid er trim det også! Ikke gi opp om du stuper i chipsskålen en kveld eller dropper trimmen. Lykke til!
Gjest Anonymous Skrevet 18. august 2004 #5 Skrevet 18. august 2004 Jeg kan bare si dette: Jeg begynte å følge rådene til Fedon Lindberg, og på 1 måned gikk jeg ned 6-7 kilo. Pga ferie trente jeg ikke. Jeg brøt kuren da jeg drakk vin og spiste mer enn min del nøtter som snacks. På denne måneden spiste jeg nesten ikke karbohydrater, bare hjemmebakt dansk rugbrød. Skal spise mer karbo når jeg har gått ned de siste 4-5 kiloene. Kan ellers nevne at jeg pga stress mm de siste 2-3 årene har vært 10 kilo over normalen, er nå på vei ned til det jeg alltid har vært. Å unnvære pasta, poteter, brød, ris ble ikke noe problem. Når man spiser nok proteiner (og mindre karbo) blir man ikke sulten, derav forsvinner søtsuget (jeg har ikke spist søtsaker i det hele tatt, har ikke hatt lyst på). Jeg bruker sukkererter som snacks. Funket for meg - kanskje funker det for deg! Lykke til!
Gjest gjest1 Skrevet 18. august 2004 #6 Skrevet 18. august 2004 Jeg kan bare si dette: Jeg begynte å følge rådene til Fedon Lindberg, og på 1 måned gikk jeg ned 6-7 kilo. Pga ferie trente jeg ikke. Jeg brøt kuren da jeg drakk vin og spiste mer enn min del nøtter som snacks. På denne måneden spiste jeg nesten ikke karbohydrater, bare hjemmebakt dansk rugbrød. Skal spise mer karbo når jeg har gått ned de siste 4-5 kiloene. Kan ellers nevne at jeg pga stress mm de siste 2-3 årene har vært 10 kilo over normalen, er nå på vei ned til det jeg alltid har vært. Å unnvære pasta, poteter, brød, ris ble ikke noe problem. Når man spiser nok proteiner (og mindre karbo) blir man ikke sulten, derav forsvinner søtsuget (jeg har ikke spist søtsaker i det hele tatt, har ikke hatt lyst på). Jeg bruker sukkererter som snacks. Funket for meg - kanskje funker det for deg! Lykke til! Ja, dropp karbohydratene så kanskje er du så heldig å utvikle ketosis i samme slengen. Og er du diabetiker i tillegg, så kan du se fremt il muligheter for å havne i koma.
Malou Skrevet 18. august 2004 #7 Skrevet 18. august 2004 Kjøtt på størrelse med hånda (uten fingre regner jeg med), en potet og resten grønnsaker.. Riktignok liker jeg grønnsaker, men dette synes jeg høres noe ensformig ut. Også synes jeg ikke grønnsaker metter lenge nok.
~sikka~ Skrevet 18. august 2004 #8 Skrevet 18. august 2004 Finnes tusenvis av oppskrifter du kan bruke. Det finnes mange her: http://www.bfl.com/nutrition/index.asp Vi spiser forskjellig middag hver dag ut ifra de oppskriftene der inne. Idag skal vi ha Quesedillas med kylling, salsa og salat. Sunn og kjempegod mat der.
*Kaisa* Skrevet 18. august 2004 Forfatter #9 Skrevet 18. august 2004 Jeg kan bare si dette: Jeg begynte å følge rådene til Fedon Lindberg, og på 1 måned gikk jeg ned 6-7 kilo. Funket for meg - kanskje funker det for deg! Lykke til! :o Kunne du fortelle meg mere om denne kuren? Har jo lest litt om Lindberg, men har aldri satt meg skikkelig inn i selve kure.
~Viva~ Skrevet 18. august 2004 #10 Skrevet 18. august 2004 Bare husk at raskt ned betyr som regel raskt opp igjen. Om du da ikke klarer å holde omtrent samme programmet etter "kuren". Ikke for å moralisere, men har sett så mange eksempler på nettopp dette.
la_luz Skrevet 18. august 2004 #11 Skrevet 18. august 2004 Ang: Fedon Hvis man ikke spiser karbohydrater er ikke vekt nedgangen fett i begynnelsen, men vann. Karbohydrater binner vann. Og husk at hjernen bruker karbohydrater for å fungere. Ikke noe galt i karbohydrater - så lenge det er riktig type (trege) og forholdsvis moderate mengder. Kroppen trenger litt av alt!
-Fisken- Skrevet 18. august 2004 #12 Skrevet 18. august 2004 Synes det var veldig lite mat, jeg da! Spiste du mye mer før? Du vet, du kan risikere å få lavere forbrenning om du spiser for lite. Pass på å få i deg nok proteiner også.
Gjest Anonymous Skrevet 18. august 2004 #13 Skrevet 18. august 2004 Ja, dropp karbohydratene så kanskje er du så heldig å utvikle ketosis i samme slengen. Og er du diabetiker i tillegg, så kan du se fremt il muligheter for å havne i koma. Nei, nå får du kutte ut! Du har tydeligvis ikke peiling i det hele tatt... Vær forsiktig med ordene dine nå frøken "jeg-vet-alt"
Gjest gjest1 Skrevet 18. august 2004 #14 Skrevet 18. august 2004 Javel? I følge Atkins tar det to dager å tre inn i ketosis om man lever på mindre enn 20 gram karbohydrater om dagen. Og og Hilsen frøken sjekker-før-jeg-håper-på-den-siste-diett-dilla
Dru Skrevet 18. august 2004 #15 Skrevet 18. august 2004 Poenget med dietter av den typen er at man skal kutte ned på karbohydrater, ikke kutte ut, samt spise riktig type karbohydrater. Og at man etterhvert skal øke inntaket av de riktige karbohydratene. Det som er så synd er at altfor mange tror at de kan kutte karbohydrater, ligge inaktive på sofaen, og fremdeles gå ned i vekt. De fleste er ikke klar over helsefaren som Possum påpeker. Verken Fedon, Atkins eller andre lavkarbo-"dietter" er egentlig dietter. Det er snakk om å endre vaner for resten av livet, med en "jump-start", så og si. Når det gjelder vektnedgang, så er det beste å holde seg langt unna alle typer raffinert sukker, og sterkt bearbeidede karbohydrater, sånn som hvitt brød. Og man kommer langt med det. Jeg kunne aldri tenkt meg å kutte ut poteter, for jeg liker det for godt. Selv har jeg oppnådd gode resultater bare med å bytte ut vanlig brød med rugbrød. Sluttet med sjokolade, og begynt med tørket frukt. Brus rører jeg nesten ikke. Men det aller viktigste er å spise nok.
dreamy Skrevet 18. august 2004 #16 Skrevet 18. august 2004 6 kg er jo ikke så mye .. Ville konsentrert meg om trening var jeg deg. Gå turer, treningstudio, svømming og være mer i aktivitet enn før. Du spiser ihvertfall sunt, men burde kanskje spise litt mere. F.eks litt kveldsmat..
alisia4 Skrevet 19. august 2004 #17 Skrevet 19. august 2004 Har en kur her som skal være bra: Til frokost ca. 08:00: En skive eller to knekke brød med vanlig pålegg på. Spis et klibrød før måltidet. Grønnsaker/salat. 150 ml. melk. Tilsvarer et kjøkken glass. ca. 11:00-11:30 Det samme som til frokost men drikk bare vann/lett saft til måltidene. måltid kl. 14:00. Samme her og, men spis da frukt. Middag ca. kl. 17:00 en potet og 150 g. fisk/kjøtt med grønnsaker til. Klibrød før måltidet og vann/lettsaft som drikke og frukt. Måltid kl. 20:00-20:30 1 skive eller to knekke brød. Begynn måltidet med 1 klibrød. Vanlig pålegg, grønnsaker/salat, til drikke vann eller light saft. Bør ikke spise noe mellom måltidene.
Ylajali Skrevet 19. august 2004 #18 Skrevet 19. august 2004 Jeg har tre dietter som jeg har fått av venninna mi som driver med fitness. De går stort sett ut på å spise ofte og balansert. De er på henholdsvis 1500, 1800 og 2000 kalorier. Om noen skulle være interessert så kan jeg sikkert sende over en med tid og stunder.
-Fisken- Skrevet 19. august 2004 #19 Skrevet 19. august 2004 Har en kur her som skal være bra: Til frokost ca. 08:00: En skive eller to knekke brød med vanlig pålegg på. Spis et klibrød før måltidet. Grønnsaker/salat. 150 ml. melk. Tilsvarer et kjøkken glass. ca. 11:00-11:30 Det samme som til frokost men drikk bare vann/lett saft til måltidene. måltid kl. 14:00. Samme her og, men spis da frukt. Middag ca. kl. 17:00 en potet og 150 g. fisk/kjøtt med grønnsaker til. Klibrød før måltidet og vann/lettsaft som drikke og frukt. Måltid kl. 20:00-20:30 1 skive eller to knekke brød. Begynn måltidet med 1 klibrød. Vanlig pålegg, grønnsaker/salat, til drikke vann eller light saft. Bør ikke spise noe mellom måltidene. Denne virket veldig bra, spør du meg.
Gjest Anonymous Skrevet 19. august 2004 #20 Skrevet 19. august 2004 Opprinnelig skrevet av Atkins.com Isn't ketosis a dangerous state for your body to be in? The body uses two fuels for energy: fat and glucose (blood sugar). Carbohydrates break down in the body as glucose. So when you cut back on carbs, you effectively take away most of one of the body's fuels and the body turns to fat burning, the metabolic process called lipolysis and the secondary process of ketosis. So long as you have extra body fat, ketosis is safe and natural.and it.s the secret weapon of weight loss. A person in ketosis is getting energy from burning ketones, which are carbon fragments that are created by the burning of the body's fat stores. There is nothing harmful, abnormal or dangerous about ketosis. Some of the confusion comes from the word ketoacidosis, which is completely different from ketosis. Ketoacidosis is a potentially dangerous condition seen in Type I diabetics.people who cannot produce insulin, when their blood sugar levels are out of control.alcoholics and people in a severe state of starvation. Research shows that ketosis does not cause adverse effects to the heart, kidneys, liver or blood cell functions. Nor is bone health compromised.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå