Gjest Anonymous Skrevet 15. august 2004 #1 Skrevet 15. august 2004 Jeg må kjøpe meg ett nytt sett regntøy denne høsten. Hva kan anbefales, det finnes jo gummiregntøy, pustende, tynne, tykke osv. Hva bruker dere!!
Gjest Lea Skrevet 15. august 2004 #2 Skrevet 15. august 2004 Kommer an på hva du skal bruke det til. Hvis det skal brukes i stdet for paraply, til sykling og gå-turer, så ville jeg satset på et lett og tynt sett. Hvis du er mye ute i ruskevær, men stort sett holder deg på samme sted, så er kanskje gummi bedre. Jeg hadde gummi-dress da jeg jobbet i barnehage. Der hadde de tynne dressene blitt for dårlige. Men når jeg skulle sykle hjem i regnvær brukte jeg en tynn dress.
Gjest gjest1 Skrevet 15. august 2004 #3 Skrevet 15. august 2004 Som Lea sier, det kommer an på hva du skal bruke det til. Jeg elsker mine gore-tex klær, fordi de kan man bruke i regnvær, på skitur, fisketur, på skolen etc etc. Eneste minuset med gore-tex er at det er dyrt, jeg betalte vel 3000 bare for jakka (Norrøna). Men jeg bruker den veldig ofte, så det var et godt kjøp.
Imax Skrevet 16. august 2004 #4 Skrevet 16. august 2004 jeg har byttet ut mine gummiklær med vanntett regntøy fra HellyHansen. Og de ser ut som en helt vanlig jakke og bukse. Genialt. Puster som bare det. 10 ganger bedre å ha på og fungerer i øs pøs regn. Pluss at du slipper å se ut som du jobber på en fiskeskjøyte Ganske kostbart i pris (1000 pr plagg), men virkelig verd pengene. Ellers får du selvsagt mye billigere gummitøy.
Gjest Anonymous Skrevet 20. august 2004 #5 Skrevet 20. august 2004 Jeg har både gore-tex og gummiklær, men foretrekker gummiklærne. Har blå HH-jakke med fleese-krage og bukse med høyt liv fra Ålesund Oljeklede. I tillegg har jeg blå syd-vest. Synes det er det beste for å holde ute regn og vind, men så er ikke jeg av den aktive sorten. Dessuten er gummiklærne mye billigere enn gore-tex. Driter egentlig i om noen sysnes jeg ser ut som en fisker/bonde - hovedsaker er at jeg er tørr. Ha en fin høst - i gummiklær eller gore-tex.
Gjest lilletroll Skrevet 20. august 2004 #6 Skrevet 20. august 2004 Bruker gore tex.....norrønna....SUPER jakke!!! Somtidligere nevnt er den dyr i innkjøp, men den jakken har jeg VIRKELIG hatt nytte av!!!
Gjest Terry A Skrevet 16. desember 2004 #7 Skrevet 16. desember 2004 Hei Jeg var innom forumet for en del måneder siden og fulgte oppfordringen om "gammeldags" regntøy på denne linken i forumet: http://forum.kvinneguiden.no/viewtopic.php...der=asc&start=0 Har ikke angret et sekund på min orange "fisker"-versjon. Vanntett, enkelt og billig Lykke til Therese
Gjest Fornuftige Gunn Skrevet 17. januar 2005 #8 Skrevet 17. januar 2005 Hei, gå til denne linken i forumet. Her er det mange diskusjoner om temaet. Se i hvert fall mitt innlegg. Jeg er 26 å, 2 barn og vet hva som trengs for å holde seg tørr i all slags vær. http://forum.kvinneguiden.no/viewtopic.php...der=asc&start=0 Fornuftige Gunn
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå