Felicia Femina Skrevet 13. august 2004 #1 Skrevet 13. august 2004 Finnes det noen slike skoler i Norge, mon tro, hvor man lærer å føre seg, spise pent og snakke dannet? En sånn "skikk og bruk"-skole?
Chihiro Skrevet 15. august 2004 #3 Skrevet 15. august 2004 Har aldri hørt om en slik skole i Norge (bortsett fra "modellskoler" der man lærer å gå på en spesiell måte). Vanlig skikk og bruk, bordskikk og høflighet har jeg lært hjemme. Det finnes bøker om dette, gå på biblioteket og søk på "skikk og bruk" så finner du kanskje noe. Lykke til med dannelsen da!
Felicia Femina Skrevet 18. august 2004 Forfatter #4 Skrevet 18. august 2004 Søkte på nettet og fant at Oslo MENSA hadde arrangert en kurskveld om god skikk og bruk ("nå behøver du ikke lenger føle deg nerdete"). Men det var en stund siden... Har "Skikk og bruk" i bokhyllen; den er tykkere enn den norske lovsamlingen og fra 1929 eller deromkring. Og den er derfor ikke særlig flittig brukt. Lurer på om Oslo MENSA hadde opptaksprøve på det der kurset sitt, jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå