Gå til innhold

Endring i kosthold - proteinmangel - tynn i håret


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

For 1,5 år siden startet jeg med å legge om livsstilen min da jeg flyttet vekk for å studere. Jeg spiste bra, trente bra, kostholdet var i mine øyne bra. Jeg gikk ned mange kilo og fikk en helt ny figur. Fra da jeg startet med min nye livsstil spiste jeg mye proteiner, lå i generelt kaloriunderskudd. Når jeg flyttet hjem igjen etter studie til sommeren i juni 2014, så ble det til at jeg spiste hva jeg fikk hjemme, jeg laget ikke maten selv lenger.. Lettere når man bor for seg selv. Ikke veldig lenge etterpå fikk jeg første kommentar på at jeg hadde blitt tynn i luggen, ok tenkte jeg - og tenkte ikke noe mer over det. Etter som tida gikk, oktober/november 2014 hadde jeg blitt markant mye tynnere i håret (bor fortsatt hjemme). Fra høst har jeg egentlig bare spist "dritt" i forhold til da jeg bodde for meg selv, og jeg tror dette har vært en stor overgang for kroppen.

Jeg begynner å tenke at ettersom kostholdet mitt har gått fra å vær veldig bra til å ikke lenger ha noe kosthold, er en stor påkjenning for kroppen. Og over tid tror jeg dette vil merkes.

Er det noe som har noe mening om dette? eventuelt lignende erfaring? Trykker i meg multivitamin, ølgjær, b vitaminer. Og er topp motivert for å ta tak i kostholdet mitt igjen!

Takk for alle svar!
- Mann 22.



Anonymous poster hash: 7334f...569
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, jeg tror ikke slike forandringer har noe å si for hårtap. Utenom hvis du mangler viktige vitaminer og mineraler.

Skrevet

Jeg tror heller egentlig ikke at dette har så mye med kostholdet ditt å gjøre. Kanskje du kan dra til legen å ta noen blodprøver å se om det er noe du mangler? Mange menn begynner jo å miste håret i ung alder. Se på familien din. Er det vanlig å miste håret tidlig?



Anonymous poster hash: 36306...8c1
Skrevet

Var å tok en blodprøve for div. vitaminmangel, men har ikke hørt noe. Skulle jo tro jeg fikk et svar uansett.

Jeg hadde i 9 mnd. et kosthold basert på rikelig med protein og grønnsaker der jeg også gikk ned 15 kg cirka.

Etter de 9 mnd. så spiste jeg alt mulig "dritt", så tydelig at det har skjedd noe hormon-forandringer i kroppen, tror jeg.

Jeg er optimistisk og er på en måte overbevist om at det vil ordne seg.....



Anonymous poster hash: 7334f...569

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...