Gå til innhold

Pilates


Fremhevede innlegg

Gjest Lisa-Beth ikke innlogget
Skrevet

Hei dere! :D

Har lest om en treningsform som kalles Pilates. Noen som har kjennskap eller erfaring til dette?

Evt. kan si noe om hva det går ut på.

Lisa-Beth

:kul:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mener det er styrketrening uten apparater, du bruker kroppen som motstand. Trener uten musikk i små grupper, godt egnet for utrente.

Gjest Engel, ikke pålogget
Skrevet

Det finnes også spesielle apparater man bruker. Det er så vidt jeg har forstått styrketrening som er rettet direkte mot de bevegelsene vi gjør i dagliglivet.

ta en kikk på linken under, eller søk på Pilates på nettet:

http://www.pilates-studio.com/docs/method/methwhat.htm

Gjest Anonymous
Skrevet

Man kommer i kontakt med seg selv, lærer å puste og strekke muskler man ikke er vant til å strekke..

Du får en indre ro osv osv osv

Jeg har meldt meg på et kurs til høsten. Det er kjempedyrt, men er verdt det! En slags yoga-trening! :roll:

Gjest Jamila
Skrevet

Pilates er veldig mye brukt av dansere: det er supert for å forebygge ryggproblemer, og du får bedre generell kroppsholdning.

Trente pilates selv for noen år siden, og kan absolutt anbefale det. Vet du forresten om steder her i norge (østlandet/oslo) som har Pilates-klasser?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...