Gjest gjest1 Skrevet 13. august 2004 #1 Skrevet 13. august 2004 Det er noe jeg har lurt på noen år nå, kanskje noen av gutta her på forumet kan forklare (eller kanskje noen av jentene har hatt lignende erfaring). Eks-kjæresten min fikk en rift i penis mens vi lå sammen. Han hadde litt trang forhud (måtte helpes tilbake), og en gang gikk det litt for fort/røft og han fikk altså denne riften. Men den gikk ikke bort. Etter det fikk han rift i penis som noen ganger kunne blø litt, sa og si hver gang vi var sammen, selv når vi tok det rolig. Det var jo ikke noe kjekt for ham, for det sved visst noe innmari, forhuden kunne svulme opp dagen etter og det var vondt å tisse. (det var heller ikke noe kjekt for meg, aldri å kunne ha en kjapp en, eller en røff en igjen, men det er en annen sak.) Det jeg lurer på er: hvorfor i all verden skjedde dette, og hvordan kunne vi ha forhindret at det fortsatte å skje? Ville det eneste alternativet vært å fjerne forhuden?
*Lene* Skrevet 13. august 2004 #2 Skrevet 13. august 2004 Man trenger ikke fjerne hele forhuden. Ett snitt er nok! Kan jo forresten være "strengen" som er for kort, og får en rift i seg. Dette skjedde min eks, og da blødde han litt!
Gjest Devil's Spawn Skrevet 13. august 2004 #3 Skrevet 13. august 2004 Leste halvveis..sorry, klarte ikke mer. Kan nok ikke hjelpe deg heller, da jeg ikke er plaget med "rift" i penis.
tormod Skrevet 13. august 2004 #4 Skrevet 13. august 2004 Jeg hadde i sin tid problemer med for noe lingnede. Med for meg var strengen som var for kort. Var jenta spes trang, eller vi var for ivrige (som sagt, dette er lenge siden og lysten var større enn tålmodigheten.. ) så kunne det kjenes ut som ett "knivkutt" og det begynte å blø litt. Dette kunne i etterkant sees ut som ett rift der som strengen sitter fast i selve staken. Slettes ikke gøy, -verken for meg eller partneren.. Men dette finnes det flere "hjelpemidler" for, enten kan karen ordne opp selv (hvis det er mulig for han), ved å forsiktig trekke forhuden ned under ereksjon, for slik å stadig strekke og tøye den. (samme sak hvis forrhuden er for trang). Ellers kan man gjøre det kirurgisk. Dette er vistnok ett meget lite inngrep, og forholdsvis smertefritt og raskt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå