Gjest Eline ikke pålogget Skrevet 11. august 2004 #1 Skrevet 11. august 2004 Skal til London neste uke, og lurer på hva som er av billige kjeder i der. F.eks. som h&m, mango osv. Har dere noen navn? Er det noe en bør passe på å kjøpe når en er i London, eller er prisene som hjemme? Vet veldig lite om London...
Gjest Bjørnsdatter Skrevet 11. august 2004 #2 Skrevet 11. august 2004 Det er ikke billig i London, men et sted du MÅ innom er Camden Lock Market. Ta undergrunnen til Camden. Der har de utrolig mye kult, håndverksboder og masse masse butikker med alt mulig rart i. Massevis med spesielle klær, sko, tilbehør og møbler. Ellers har du Oxford Street, den typiske shopping/turistgata, og Harrod's, det mest eksklusive kjøpesenteret i London. Helt utrolig sted - ta undergrunnen til Knightsbridge. Skal vi se... Hamley's bør du få med deg, sju etasjer med leker. Kjempemorsomt å gå og se der, de har folk som bare blåser såpebobler og leker med ungene. Alt for å gjøre den lille forbrukeren fornøyd Mitt tips er å gå rundt og kikke overalt, det er ikke så skummelt i Soho som folk skal ha det til, så lenge du er der om dagen Gled deg - det er kjempefint i London!
Arkana Skrevet 11. august 2004 #3 Skrevet 11. august 2004 Og er du glad i bøker så ta T-banen til Leicester Square eller Tottenham Court Road og vandre oppover/nedover Charing Cross Road og du finner bokhandel etter bokhandel, kanskje spesielt kjent er Foyles som er (eller var i allefall) verdens største bokhandel. Borders, bokhandelen på andre siden av gaten for Foyles, er også veldig stor og det beste er at den har en liten café i andre etasje med store dype lenestoler hvor man kan sitte leeeenge og lese og drikke kaffe. :-)
Gjest Anonymous Skrevet 12. august 2004 #5 Skrevet 12. august 2004 New Look er en kjede som har mye spennende til rimelige priser.
Gjest ylajavi Skrevet 12. august 2004 #6 Skrevet 12. august 2004 Du finner New Look klesbutikker bla in Oxford Street og i Brixton. Mark One er oxo en billige motekjede som finnes mange steder.
Gjest Anonymous Skrevet 12. august 2004 #7 Skrevet 12. august 2004 Det er salg overalt her i London naa. Proev ab fab TOP SHOP paa OXFORD CIRKUS, the hip and famous kjoeper sine "must haves" her. Eller ta en tur innom en av butikkene til River Island. Miss Selfridge eller Warehouse. Miss Selfridge har lekre ripped jeans til bare £10 akkurat naa. Go girl!
Tuddelidu Skrevet 12. august 2004 #8 Skrevet 12. august 2004 Jeg er veldig glad i Esprit. Finnes en svär butikk like ved Hamleys
Gjest gjest1 Skrevet 12. august 2004 #9 Skrevet 12. august 2004 New Look er en kjede som har mye spennende til rimelige priser. Iiiik! Er du sprø? New Look har da bare gørrkjedelige klær i ekstremt dårlig kvalitet! Prøv heller Top Shop eller River Island som det også er foreslått. Det er masser av kjedebutikker som HM etc på/rundt Oxford Street, men hvorfor i all verden vil du dra hele veien til London bare for å kjøpe det samme du kan få her hjemme? Jeg sier som hvem det nå var: dra til Camden og få en opplevelse for livet på kjøpet!
Hu i Svingen Skrevet 12. august 2004 #10 Skrevet 12. august 2004 Kensington High Street er et veldig godt alternativ til Oxford Street, som egentlig er utrolig masete og overbefolket... KHS har de samme butikkene (stort sett) og er mye roligere og mer sjarmerende - dessuten er det lettere å finne hyggelige cafeer der man kan hvile slitne shoppingføtter Ligger på motsatt side av Hyde Park.
Carmen_ Skrevet 13. august 2004 #11 Skrevet 13. august 2004 De har masse kult på missselfridge og på top shop også. Syns bare Top shop ble litt for stor... visste aldri hvor jeg skulle begynne... Gå innom Pilot også forresten Og er enig med hun over her... oxford street er helt utrolig, sinnsykt masete. Ble helt ør i hodet av den gata. Men det som var så kjipt var at jeg ikke fikk med meg Zara i London :cry:
Amber Skrevet 13. august 2004 #12 Skrevet 13. august 2004 hvor ligger miss selfridges? er det det samme som Selfridges?
Carmen_ Skrevet 13. august 2004 #13 Skrevet 13. august 2004 hvor ligger miss selfridges? er det det samme som Selfridges? Nei det er ikke det samme. Tror Selfridges er ett kjøpesenter eller noe. Men Miss selfridge ligger rett ved siden av Top Shop i oxford street. Tror man går av t-banen på Oxford circus hvis jeg ikke tar helt feil...og da er det rett ved. Finnes nok flere Miss Selfridges også, men det vet jeg ikke hvor er Her er linken til Miss Selfridge: http://www.missselfridge.co.uk/promostores...2004/index.html
Girl-Next-Door Skrevet 14. august 2004 #14 Skrevet 14. august 2004 Selfridges er ett av de største stormagasinene i London. Ligger på Oxford Street. I kjelleren der har de en stor ungdomsavdeling hvor Miss Selfridge er representert (sammen med mange andre som Kookaii, XOXO, french connection, pineapple osv....). Det er flere Miss S butikker i London Bl.a i Kensington High street og ved varemagasinet Harrods. Har handlet klær på Miss S siden jeg var 13, nå er jeg 23;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå