Gjest Fortvilet Skrevet 11. august 2004 #1 Skrevet 11. august 2004 Hei! Jeg har nylig truffet ei - på mange måter - FLOTT jente, og vi har begynt å få sterke følelser for hverandre. Og vi har god sex...........ofte. Men: Hun er nok ganske overvektig (170 cm/80 kg vil jeg tippe), spesielt mage, rompe, lår. Jeg er kanskje litt kroppsfiksert, og tenner nok mest på en noenlunde slank kropp. Hun trener jevnlig, men går tydeeligvis ikke mer ned i vekt. Jeg har opplevd at når vi elsker unngår jeg å se på deler av kroppen hennes, ser gjerne på ansiktet hennes istedet. Og det er jo godt å se at hun nyter! Men, jeg er fryktelig redd for at dette vil bli et problem seinere, at tenningen blir mindre/borte, f.eks. når "den store forelskelsen" er over. I såfall vil jeg føle at jeg har lurt henne, og påfører henne mye smerte ved et evt brudd om dette skulle få slike konsekvenser. Noen gode råd? Vil dette gå over? Bør jeg ta det opp med henne? Hva sier jeg i såfall (Huff, gruer meg!)? Hvilken trreningsform/velser er effektive for å gå ned i vekt? Hva bør man holde seg unna? Vil så gjerne at dette skal lykkes, hun er ei ganske unik jente som det ikke vil bli lett å finne igjen.
Catia Skrevet 11. august 2004 #2 Skrevet 11. august 2004 noen jenter går liksom ikke ned i vekt uansett, hvis ikke hun begynner å trene og endre mat/drikke inntak. Gjør hun det? Hm... vanskelig å si om du kommer til å miste tenningen. Trist det har såpass mye å si... Men jeg hadde nok ikke tent på en tykk mann akkuratt. Du klarer ikke se på deler av kroppen hennes NÅ når dere er nyforelska... da spørs det om du klarer det seinere. Men det er det bare du som vet... vanskelig å si. Det indre teller mest, men sex og tiltrekning er jo veldig viktig også.
Gjest Anonymous Skrevet 11. august 2004 #3 Skrevet 11. august 2004 Altså...hun er ei unik jente som du har mye og god sex med og som det ikke skal bli lett å finne tilsvarende igjen... Høres ikke helt logisk ut for meg at du skal miste tenningen med det første! Kanskje du først og fremst bør ta opp dine egne holdninger og ditt eget tenningsmønster med deg selv..?
Gjest gjest1 Skrevet 11. august 2004 #4 Skrevet 11. august 2004 Hvis man er glad i noen og sexen er god, så skjønner ikke jeg at man kan miste tenningen. Min mann ble ganske rund etter hvert, og så vel ikke ut som guds gave til kvinnen noen gang, men jeg tente bare jeg så ham gå over stuegulvet rett og slett fordi jeg visste hva han kunne "gjøre med kroppen min". Og bedre og bedre ble det jo..
Gjest Hillary.. Skrevet 11. august 2004 #5 Skrevet 11. august 2004 170 høy og kanskje 80 kilo? Ikke så veldig overvektig, tror jeg. Hvordan kroppen ser ut og jo også avhengig av hvordan fettet er fordelt. Jeg synes du skal holde munn om at hun bør slanke seg osv. Det kan lett virke sårende. Hva er vitsen? Er du glad i henne? Det er sier du jo at du er. Forsiktig oppmuntring til den trimmenog eventuelt slankeopplegg hun velger selv er jo greit, men vær var for hennes sensitivtet. Hva du tenner på er din greie og ditt problem. Jeg hadde aldri funnet meg i at en mann påla meg slanking. Elsker han meg, så godtar han kroppen min. Jeg får ingen annen kropp. Og kroppen er min. Husk at veldig mange jenter er for tynne i dag. Er det bedre?
Gjest gjest1 Skrevet 11. august 2004 #6 Skrevet 11. august 2004 Og ganske mange er kraftig bygget også, og blir ikke det vi kaller slanke uansett hvor aktive de er. Fortelle henne det for all del ikke - du kan ødelegge selvtilliten hennes for evig tid. Er hun overvektig så vet hun dette selv.
Catia Skrevet 11. august 2004 #7 Skrevet 11. august 2004 men vær forsiktig ... hvis du skal begynne å snakke om å spise mindre og om trening. hun kan bli veldi lei seg,,
Gjest Fortvilet Skrevet 11. august 2004 #8 Skrevet 11. august 2004 Ja, kanskje er jeg for kroppsfiksert :-( Men søren ikke så lett å gjøre noe med......... Om vekta er 80 i dette tilfellet vet jeg jo ikke, har selvsagt ikke spurt. Men innbiller meg at ca 62-68kg er "normalt" for høyden? Og antar hun er rundt 15 kg over dét........ Hun har vært tyngre før, og er nok tifreds med å hå gått ned såpass mye (uten at jeg vet hvor mye det er). Tror nok hun selv kunne tenke seg å gå ned litt mer, men hun virker ikke direkte misfornøyd heller. Grunnen til at jeg spør er jo at jeg ikke vil komme i den situasjon at dette blir et problem, da sårer og skuffer jeg henne veldig. Men jeg vet jo ikke om jeg klarer "venne meg til" det heller :-( Kanskje blir følelsene så sterke at dette ikke betyr noe etterhvert..... Bortsett fra dette er hun flott.........., kanskje hun fortjener er annen?!
Gjest Anonymous Skrevet 11. august 2004 #9 Skrevet 11. august 2004 Bortsett fra dette er hun flott..........' date=' kanskje hun fortjener er annen?![/quote'] Ikke nødvendigvis... - og husk at det er mye god trening i et godt og aktivt sexliv...
Gjest Anonymous Skrevet 11. august 2004 #10 Skrevet 11. august 2004 Virker som du er ganske "opphengt" i dette med vekten hennes. Hvis man får en ting "på hjernen" fører det ofte til at man tenker (og irriterer) seg enda mer over det - og da blir det et enda større problem! Det er enkelte kroppsdeler du ikke liker - er det noen du liker da? Prøv å sett fokus i hodet ditt på hvor pene øyne hun har, vakkert hår, deilige pupper, eller hva det nå er du liker, istede for å fokusere på at du syns rompa er for stor. Hvis hun har tatt av en del så skryt av dette - si hun ser pen ut i den genseren når hun har den på, eller at den buksa er kjempelekker på henne: Da gir du henne positive tilbakemeldinger som kanskje gjør at hun fortsetter å gå ned hvis hun vil det. Og husk at kilo som går fort av, kommer fort og feil på igjen! Jeg ble syk og gikk ned 15 kilo fort. Er nå tilbake på normalvekten, men kiloene har kommet feil tilbake, lagt seg rundt magen og baken og ikke sånn pent fordelt på de riktige stedene som var før. Så nå må jeg trene mye mer og passe på hva jeg spiser. Poenget er at du kan ikke forvente at hun tar av 10 kilo på noen måneder. Fokuser heller på det som er positivt med henne (og finner du ikke nok positive ting til at det overskygger de negative tror jeg ikke du er skikkelig glad i henne).
Gjest Fortvilet Skrevet 12. august 2004 #11 Skrevet 12. august 2004 Takk for svar så langt......... For meg er dette seriøst, og vanskelig. Jeg er IKKE i tvil oma t jeg er forelsket. og jeg TENNER på henne fordi hun usedvanlig søt og sjermerende, og hun er flink/god til å elske. Jeg tror hun er rimelig fornøyd med kroppen sin, men er ikke sikker. Hun har vært større før, og er glad for at hun har slanket seg. Mitt problem ligger i tvilen om at jeg senere, om jeg ikke venner meg til at hun er tykk, vil miste gnisten...... Ser jo at jeg pr idag sliter litt med dette, og undrer meg på hvordan dette vil endre seg, den ene eller andre veien. Har jo liten lyst til å såre henne med dette på et senere tidspunkt (les: brudd). Hun har forøvrig fått de barn hun vil ha, og kroppen hennes er nok dels et resultat av dette. Jeg høres kanskje egoistisk ut, men for meg er dette faktisk tosidig, altså ikke bare hensynet til meg seløv. Jeg ønsker et godt samliv/sexliv for oss begge, men vet ikke om jeg klarer endre meg mht det å ikke like overvekt.
LilleBille Skrevet 12. august 2004 #12 Skrevet 12. august 2004 For meg høres det ut som om du sliter allerede.. og er hun ikke kvinnen for deg nå.. i og med at du fokuserer så mye på vekten hennes .. vil det nok ikke bli stort bedre senere..
Gjest Anonymous Skrevet 12. august 2004 #13 Skrevet 12. august 2004 For meg høres det ut som om du sliter allerede.. og er hun ikke kvinnen for deg nå.. i og med at du fokuserer så mye på vekten hennes .. vil det nok ikke bli stort bedre senere.. Helt enig med Lillebille
Lovvi Skrevet 12. august 2004 #14 Skrevet 12. august 2004 Ingen har rett til å dømme deg for at du føler det på den måten du gjør. Jeg tror jeg kan forstå litt av det du føler og ikke minst er redd for. Jeg tror du må sette deg ned og gjøre opp status for deg selv. Finn ut hvor viktig utseende, kropp og vekt er for deg. Kan du se for deg å leve med denne jenta i lang tid fremover, med den kroppen hun har i dag? Kan du se for deg å leve UTEN denne jenta på grunn av at hun er for stor etter din smak? Hva betyr det indre i forhold til utseende for deg? Jeg er selv for tynn i forhold til høyde, og jeg er smertelig klar over både hengepupper og slapp mage etter fødsel. Men jeg har nok blitt knust om jeg har fått høre fra en person jeg har hatt det kjempefint sammen med, på alle mulig måter at han må gjøre det slutt med meg, fordi jeg ikke har den kroppen han liker.......jeg tror nok jeg hadde mistet litt av troen på "de indre verdier" og ikke minst mistet mye av troen på meg selv og verdien av den personen jeg er uavhengig av utseende. Hun fortjener at du tar et lite oppgjør med deg selv. Se om du er i stand til å heve deg over dine preferanser for hvordan en kropp bør være.....Finner du ut at kroppens utseende er veldig viktig for deg, fortjener hun nok å finne seg en som ikke har de samme preferanser som deg.
Gjest Hillary.. Skrevet 12. august 2004 #15 Skrevet 12. august 2004 Ærlig talt, jeg synes du har et problem. Hva om hun tenker på en eller annen detalj ved deg på samme måten? Lurer på om hun vil miste tenningen ga av kroppen din senere? Lurer på om om hun vil bli lei av at du er så fiksert på kroppen hennes? :veldigsur: jeg synes det er rart å ikke være fornøyd med kroppen til en man er forelsket i.
Gjest Anonymous Skrevet 12. august 2004 #16 Skrevet 12. august 2004 Du bør heller være fornøyd med at dama di er sånn og ikke en beinrangel (Det er nemlig ikke noe fint synes jeg) "Mer å ta i, mer å være gla' i"
Gjest Anonymous Skrevet 12. august 2004 #17 Skrevet 12. august 2004 Du bør heller være fornøyd med at dama di er sånn og ikke en beinrangel (Det er nemlig ikke noe fint synes jeg) Hey hey hey!!!!!!!!! Beinrangel, blubbe, valkete what ever!! Det var vel ikke det det var snakk om her! Gutten skriver jo her nettopp frdi han er sånn i tvil om sin egen selvmotsigelse! Han er glad i dama, men klarer ikke å legge fra seg sin egen oppfatning av hva som tiltaler han når det gjelder det ytre. Smaken er som baken...den er delt. (Hvorfor tenker de fleste ikke over at det kan være like fornærmende å kalle noen et beinrangel, som å kalle noen feit?)
Gjest gjest1 Skrevet 12. august 2004 #18 Skrevet 12. august 2004 Fordi slik er moralen her, men jeg tror ikke de tenker over det Jeg er slank, men om folk her på kviseguiden vil se på meg som et beinrangel er deres sak, jeg vet iallfall at jeg har kjøtt på meg og tjo og hei!
Gjest MrsL Skrevet 12. august 2004 #19 Skrevet 12. august 2004 1.70 og 80 kilo? Jeg er 1.72 og 90 kilo - perfekt synes jeg. Det er dumt å henge seg opp i slike ting. Kanskje en gang vil dere ha barn sammen. Kanskje kroppen hennes forandrer seg da. Hva gjør du da? Ett såkalt "beinrangel" kan og bli sittende igjen med for mange kilo på kroppen etter som årene går.
Melissa Gioberti Skrevet 12. august 2004 #20 Skrevet 12. august 2004 Ja, kanskje er jeg for kroppsfiksert :-( Men søren ikke så lett å gjøre noe med......... Om vekta er 80 i dette tilfellet vet jeg jo ikke, har selvsagt ikke spurt. Men innbiller meg at ca 62-68kg er "normalt" for høyden? Og antar hun er rundt 15 kg over dét........ Hun har vært tyngre før, og er nok tifreds med å hå gått ned såpass mye (uten at jeg vet hvor mye det er). Tror nok hun selv kunne tenke seg å gå ned litt mer, men hun virker ikke direkte misfornøyd heller. Grunnen til at jeg spør er jo at jeg ikke vil komme i den situasjon at dette blir et problem, da sårer og skuffer jeg henne veldig. Men jeg vet jo ikke om jeg klarer "venne meg til" det heller :-( Kanskje blir følelsene så sterke at dette ikke betyr noe etterhvert..... Bortsett fra dette er hun flott.........., kanskje hun fortjener er annen?! "Fortvilet", jeg tror det ganske tydelig frem av ditt innlegg at denne jenta er best tjent med at du på en redelig måte gjør det slutt med henne. Det er ikke fair av deg å bruke henne på denne måten. Jeg tror ikke du liker overvektige jenter, og at du ikke klarer å leve med fettet hennes i lengden. Derfor bør du kanskje skånsomt si ifra om ståa så tidlig som mulig?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå