Gå til innhold

Kombinere 60 cm og 90 cm flis


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal flislegge badet med liggende fliser med høyde 30 cm. Etter å ha laget noen diagram ser jeg at rommet ikke går opp i noen flisformat jeg ønsker. Jeg ser da muligheten for kombinere 30 x 60 og 30 x 90 liggende fliser. Rommet er i overkant av 4,2 kvm.

Gulvet skal flislegges med 60x60.

Vegg A: har ca 70 cm på hver side av døren, velger derfor 90 cm flis da jeg slipper en fuge. Dette ser mer ryddig ut.

Vegg B: skal bygges på med innebygd klosett og ser at 60 cm kan bli litt drøyt rundt innbyggingskassen. Hvordan vil det oppleves at jeg har to lengder med 60 cm og en lengde på 90 cm?

Vegg C: bruk av 60 cm, 60 cm, 30 cm, 30 cm i annen farge og 30 cm i dusjsone

Vegg D = B, der 90 cm lengde evt. vil inngå i dusjsone (90 cm på vegg B og D vil dekke det samme området, så det blir en form for symmetri)

Blir det rotete med bruk av 30 x 30, 30 x 60 OG 30 x 90?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dette er for komplisert for folk flest til å bruke hodet og tid på, sorry!

Anonymous poster hash: 87b10...e97

Skrevet

Du vet det går ann å kutte flis eller?? Trenger ikke være så jævla avansert!!!

Anonymous poster hash: aff7f...380

  • Liker 2
Gjest Wei Wei
Skrevet

Hvilken løsning skal du ha over døren? Eller er døren også 90 cm bred?

Hvis åpning på begge sider av døren er 70 cm, så blir det visuelt mange flere "størrelser" på fliser brukt: 30x60, 30x30, 30x70 og 30x90.

Jeg ville ha valgt to størrelser og klippet der det trengtes.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...