Gjest Bertine Skrevet 10. august 2004 #1 Skrevet 10. august 2004 hei, trenger litt hjelp her.. jeg skal legge ut noen bilder fra bryllupet vårt, men det går ikke ann å minske bildene i det programmet jeg har. går det ann å laste ned et program fra nettet gratis??
Crazee Skrevet 10. august 2004 #2 Skrevet 10. august 2004 Om du berre vil minska dei (og elles litt korrigeringar) så fungerer IrfanView heilt utmerka. Og det er gratis.
Gjest Devil's Spawn Skrevet 10. august 2004 #3 Skrevet 10. august 2004 Gimp er også gratis. Det skal visstnok være like kraftig som photoshop. Hvorvidt du trenger der vet jeg ikke, men å gjøre om str. på bilder er veldig enkelt der.
Catzy Skrevet 10. august 2004 #4 Skrevet 10. august 2004 På den annen side, etter å ha lastet ned både Irfanview og Gimp må jeg si en ting: Irfanview er et par hakk enklere å laste ned og installere enn Gimp. Det at det kommer som en fil og ikke 2 + help er en fordel... Det er veldig lett å gjøre om størrelsen på mange bilder på en gang i Irfanview, har ikke prøvd i GImp enda. Catzy
Crazee Skrevet 10. august 2004 #5 Skrevet 10. august 2004 Gimp er ikkje like kraftig som photoshop - men det er det kanskje berre profesjonelle brukarar som oppdagar. Det er eit alternativ å vurdere om ein er i det markedet. Men Irfanview greier ein god del av vanlege justeringar: Fargar, kontrast, gjere om til svart-kvitt, gjere biletet skarpare, skalere, beskjera, konvertere til andre format, plukke ut enkeltbilete frå film, fikse raude auge, lage galleri (til heimeside) og - ein god del meir. Og så kan du jo spele av musikk, sjå på tekstfiler, fontar m.m. Du må laste ned plugins for å bruke sånne ekstrafunksjonar med andre filtypar, men det er enkelt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå