hanne_ Skrevet 11. februar 2015 #1 Skrevet 11. februar 2015 Etter litt for mange måneder med treningspause tenkte jeg å finne frem løpeskoa og begynne å løpe igjen. Dette er i hovedsak for å få mer overskudd i hverdagen. Sist jeg fikk løpedilla ble jeg så tynn. Jeg er slank fra før, og kunne tenke meg å ikke bli seende så sykelig tynn ut denne gangen. Derfor lurer jeg på hva slags styrketrening jeg burde ha fokus på for at jeg ikke skal bli seende ut som skinn og bein? Jeg kunne gjerne tenke meg å gjøre styrkeøvelsene i kombinasjon med løpinga, så jeg slipper å dra på treningsstudio (er ikke noe fan av det). Tar gledelig i mot tips!
Gjest Runforit Skrevet 12. februar 2015 #2 Skrevet 12. februar 2015 Det holder å spise nok mat så du ikke tærer bort all muskelmassen. Jeg løper hver dag og spiser jeg nok så ser jeg ikke mager ut. Utover det er helkroppsprogram 2-3 ganger i uka i ca 45 min greit om du bare vil bygge opp litt ekstra masse. 1
hanne_ Skrevet 12. februar 2015 Forfatter #3 Skrevet 12. februar 2015 Hei og takk for svar! Det er i hovedsak overkroppen som er problemet, da jeg aldri trener styrke her. Fra rumpa og ned har jeg nok muskler da jeg sykler en del. Jeg spiser veldig mye fra før.
Gjest Runforit Skrevet 13. februar 2015 #4 Skrevet 13. februar 2015 Hei og takk for svar! Det er i hovedsak overkroppen som er problemet, da jeg aldri trener styrke her. Fra rumpa og ned har jeg nok muskler da jeg sykler en del. Jeg spiser veldig mye fra før. Da er det mye du kan gjøre med hjemmetrening Armhevinger, pullups og så er det genialt med sånn tykk treningsstrikk(300 kroner på XXL). Da kan du kjøre masse gode øvelser for overkroppen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå