AnonymBruker Skrevet 8. februar 2015 #1 Skrevet 8. februar 2015 Kan man legge på seg av suketter? Sverger til det i teen min. Har prøvd sukrin osv men blir så sinnsykt oppblåst.Anonymous poster hash: f20c4...fe7
Pringle Skrevet 8. februar 2015 #3 Skrevet 8. februar 2015 Du legger ikke på deg av noe som ikke inneholder kalorier. Det kan likevel gjøre det vanskelig for deg å holde vekta, siden søtsmaken kan trigge søtsug. Men vektoppgang krever at du gir etter for suget, eller på annet vis inntar flere kalorier enn du forbruker. Om det er heldig rent sunnhetsmessig med kunstige søtningsstoffer, strides de lærde (og vi ulærde krangler).
Gjest Vind Skrevet 8. februar 2015 #4 Skrevet 8. februar 2015 Jeg har ingen erfaring med slike, men hvorfor ikke lære deg å drikke den bar? Te har mange subtile og gode smaker. Ellers varierer jeg veldig med å drikke den naturell, til å bruke sukker, honning eller melk i. Dersom jeg bruker sitron, kutter jeg ut melk. Nå bruker jeg bare blader som jeg trekker selv da, ingen tullete poser her i gården. Dersom du bruker pose er det lurt å ikke klemme den over teen etter du har trukket. Da er det lett for at den er bitter. Vær også nøye på temperaturen på vannet, og trekketid, dette varierer for ulik te. Masse lykke til, håper noen kan svare på kalorispørsmålet.
grrwaffmjau Skrevet 9. februar 2015 #5 Skrevet 9. februar 2015 Er ikke kalorier i det, ergo du legger ikke på deg. Men mener å ha lest at dersom man ikke har diabetes og bruker suketter så kan man utvikle diabetes i og med at kroppen lures til å tro at den får i seg sukker, og dermed produserer insulin som igjen gjør ett eller annet? Bruker sukrin selv, men dersom suketter ikke er så ugunstig mtp helsa skal jeg bytte til det selv.
AnonymBruker Skrevet 9. februar 2015 #6 Skrevet 9. februar 2015 Jeg trodde suketter var mer usunt enn sukker? Fikk høre det av noen som jobbet på butikk.. Så det er akkurat som sukrin - kalorifritt? Anonymous poster hash: aaf49...99c
AnonymBruker Skrevet 9. februar 2015 #7 Skrevet 9. februar 2015 Jeg trodde suketter var mer usunt enn sukker? Fikk høre det av noen som jobbet på butikk.. Så det er akkurat som sukrin - kalorifritt? Anonymous poster hash: aaf49...99c ja Anonymous poster hash: 8c4a0...515
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå