Gå til innhold

Atarax hjelp! Fort!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor lang tid tar det fra man tar atarax til man merker virkning? Jeg sliter med ekstrem uro og angst.

Anonymous poster hash: e16c1...f3f

Videoannonse
Annonse
Gjest Margit Spat
Skrevet

Mener det står en halvtime i pakningsvedlegget. Egen erfaring er at det gjerne tar nærmere en times tid før man merker det ordentlig.

Skrevet

Hvor lang tid tar det fra man tar atarax til man merker virkning? Jeg sliter med ekstrem uro og angst. Anonymous poster hash: e16c1...f3f

Hvis du hadde Googlet det istedet for å spørre her så hadde sett ut i fra Felleskatalogens sider at de har effekt innen 30 minutter.

Anonymous poster hash: 8f9f2...275

Skrevet

Jeg er helt desperat her 😱

Skrevet

Du kan IKKE stole på svar du får her når det gjelder dosering av legemidler. Jeg har sett livsfarlige råd gitt i beste mening.

Snakk med lege eller farmasøyt. KG er veldig gal adresse for slike spørsmål, og det er heller ikke lov å diskutere slike problemstillinger.

Anonymous poster hash: 14cf4...926

  • Liker 5
Skrevet

Nå fikk jeg jo bare råd om å følge vedlegget da.

Skrevet

Nå fikk jeg jo bare råd om å følge vedlegget da.

Ja, men du bør ikke bruke kg som arena for slike spørsmål, for du kan ikke få kvalitetssikrede svar, og risikerer å gjøre noe farlig om du følger råd herfra.

Anonymous poster hash: 14cf4...926

  • Liker 3
Skrevet

Du må prøve deg fram, og aldri ta mer enn det som står selvfølgelig :) synes det tar ca 20 min før det funker. Husk at du kan bli trøtt av dem før du blir vant til dem!

Skrevet

Atarax er ape-dop.. Jeg fikk det skrevet ut på legevakta, og dro til fastlegen min noen dager etterpå. Han frarådet Atarax på det sterkeste. Jeg ble surrete i hodet, glemte ting som hva jeg het, og plutselig mistet jeg synet gradevis for så å miste det helt i flere timer.

Han sa at Atarax er så utdatert at det burde blitt tatt av markede for flere år siden, for det har så mange bivirkninger.

  • Liker 1
Skrevet

Du kommer sannsynligvis til å være sinnsykt hangover imorgen hvis du tar 3-4 stykker. Jeg blir ihvertfall helt zombie.

Skrevet

Samme her, forferdelige tabletter. Men mistet synet, det hørtes jo veldig alvorlig ut, fikk du noen forklaring på dette? :sjokkert:

De funket sånn noenlunde på angst, men det var rett og slett fordi jeg ble så trøtt at jeg bare sov, og var for trøtt til å tenke i det hele tatt. Grunnen til at det skrives ut er vel fordi det er et relativt harmløst legemiddel, med tanke på avhengighet, sammenlignet med f.eks. benzodiasepiner. Jeg bruker de av og til som sovetabletter fortsatt, om jeg vet at jeg fint kan sove og være groggy "dagen derpå".

Det har sikkert blitt stille fra TS fordi hun ligger og sover. :veslejenta: Håper det går bra med deg ihvertfall! :)

  • Liker 1
Gjest Daenerys
Skrevet

Tråden er ryddet for avsporinger.

Daenerys, mod.

Gjest Daenerys
Skrevet

Tråden er ryddet for kommentar til moderering som skal tas på ris og ros eller på pm til moderator, og for diskusjon rundt dosering av medikamenter.

Daenerys, mod.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...