Gå til innhold

Sette inn vedovn?


Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

Vi har et pipeløp i leiligheten vår, og vurderer å sette inn en ovn.

Noen som vet hva som kreves av godkjennelser?

Må ovnen monteres av fagperson?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi satte inn en ovn i huset vårt i forfjor. Vi fikk en murer til å gjøre det, siden det bare kostet et par tusen ekstra. Du kan gjøre det selv, men hvis jeg ikke husker feil må du få fagfolk til å komme og se på det og fylle ut noen skjema som skal sendes til Brannvesenet slik at godkjenningen er i orden. Vi fant ut at det enkleste var å bruke fagfolk i utgangspunktet, men du kan sikkert spare litt penger på å sette inn ovnen selv hvis du vet hvordan du skal gjøre det.

Spør hos ovnforhandleren eller ring Brannetaten og sjekk!

Skrevet

Dersom det ikke er ildsted i leiligheten fra før, så må dere ha godkjenning.

Som regel fikser de dette der dere kjøper vedovnen.

Skrevet

En feier eller brannmann med godkjenning må komme fysisk hjem til dere for å godkjenne. Dette koster rundt en tusenlapp og tar fem minutter.

Vi var gjennom den prosessen i fjor høst.....

Gjest Trulselinemor
Skrevet

Du kan montere ovnen selv, Men fagfolk må komme å kontrollere monteringen. Den som kontrollerer monteringen sender godkjenning inn til brannvesnet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...