Gå til innhold

Hva kvalifiseres som en date?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvis jeg f.eks har møtt ei dame på fest, utvekslet tlf nummer og ber henne ut på en kaffe. Er det da en date?



Anonymous poster hash: 2a2fa...d62
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei. Men det er i gråsonen. Et mulig springbrett til en første date.

Anonymous poster hash: b86f4...580

Skrevet

Ja det er en date



Anonymous poster hash: d4fff...40a
Skrevet (endret)

Nei, det hørtes ikke mye ut som en date.

Endret av Ok2k
Skrevet

Her var det noen som er for godt vant - selvfølgelig er det en date.

  • Liker 1
Skrevet

Her var det noen som er for godt vant - selvfølgelig er det en date.

For godt vant til hva nøyaktig? Og skal vi gå ut i fra hva du er vant til da, og sette normalen der? Har du vært på mange dates?

Anonymous poster hash: 43966...fec

Skrevet

Det er vel en date hvis dere definerer det som en date. Synes det blir rart å kalle det en date hvis ikke begge oppfatter det på samme måte.

Skrevet

Hvis det er romantisk interesse der og møtet er for å utforske denne interessen, synes jeg det er en date, om det så "bare" er å gå en tur eller å ta en kaffe.

Skrevet

Ja, jeg vil absolutt si at det er en date hvis dere tar en kaffe.

Skrevet

Et møte for å utforske muligheten/ interesse for romantisk og/ eller intimt samvær, er en date.

Gjest Salvesen
Skrevet

Hvis jeg f.eks har møtt ei dame på fest, utvekslet tlf nummer og ber henne ut på en kaffe. Er det da en date?

Anonymous poster hash: 2a2fa...d62

Et kaffeslabberas for to, kalles det.

  • Liker 1
Gjest Godjente
Skrevet

Date ville jeg si det er, siden du helt sikkert vil finne ut om det kan bli dere to?

Skrevet

Jeg møtte også en fyr på fest, han fikk nr mitt og inviterte meg ut på kafé. Jeg var ikke interessert i han på den måten at jeg vil ha et forhold med han, så jeg så på det som å dra på kafé med en venn. Men han hadde sagt til vennene sine at han skal på date med meg.

Anonymous poster hash: 06e89...d74

Skrevet

TS her

Det ligger vel litt i kortene at man ønsker mer enn vennskap når det blir gjort slik jeg forklarer i første innlegget. Du som dro på kafe med en du kun så på som venn, sa du ifra at det kun var vennskap?



Anonymous poster hash: 2a2fa...d62
Skrevet

Hei. Dette med kaffe kan være tvetydig, MEN når du snakket med henne på en fest, og så ber henne ut, så er det ikke akkurat fordi dere skal snakke om jobb. Så for meg hadde det vært ganske klart en date.

Med tvetydig så tenker jeg på at en kollega eller en fyr jeg har vært venn med før plutselig spør om en tur på kafe. Da er det jo selvfølgelig mulig det bare er for jobbrelatert, sosialisering, vennskap.

Det spørs i hvilken sammenheng, det går jo også an å si at det er en date. Hvis det er fare for at det kan mistolkes.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...