Gjest Valhalla Skrevet 5. august 2004 #1 Skrevet 5. august 2004 Har fri nå og har en del ting å gjøre rundt i huset og ellers,men det blir til at jeg setter meg ved pcen eller tv'en. Internet gjør meg lat! Hvordan bekjempe dette onde medium?
Gjest Valhalla Skrevet 5. august 2004 #3 Skrevet 5. august 2004 Min 6 år gamle pc er vel i grunn klar for det
Gjest Devil's Spawn Skrevet 5. august 2004 #4 Skrevet 5. august 2004 Ingen fare, internett blir snart ødelagt har jeg hørt.
Ottine Skrevet 5. august 2004 #5 Skrevet 5. august 2004 Ikke kjemp i mot, du - det er da så koselig her på KG?!
Melissa Gioberti Skrevet 5. august 2004 #6 Skrevet 5. august 2004 Enig, internett og PC er en tidstyv. Jeg er blitt avhengig av diverse nettsider og liker det ikke! Kunne med hell ha vært mer sosial.. Seriøst, tror en trend i fremtiden kanskje blir at folk må til "avvenning"? (Alkohol, narkotika,....og internett?)
Gjest Gjesta Skrevet 5. august 2004 #7 Skrevet 5. august 2004 hehe.. Jeg er en råtass der..- jeg også blir sittende surfe og mikke med ting jeg egentlig kunne spart meg for. Du MÅ bare si til deg selv at nå MÅ du få gjort noe.. Om det går utover husarbeid o.l sett opp en todo list over ting du skal ha gjort ferdig den dagen Litt rart.. men det hjelper
Gjest Valhalla Skrevet 5. august 2004 #8 Skrevet 5. august 2004 Det aller verste man kan starte med er internet rollespill. Man blir kjent med folk og fortsetter å spille. Jeg klarte og avenne meg selv fra www.runescape.com etter 2 år,noen som har spilt det før?
Gjest Anonymous Skrevet 5. august 2004 #10 Skrevet 5. august 2004 Ingen fare, du kan bare slå det av! http://www.turnofftheinternet.com/ :
Gjest Valhalla Skrevet 5. august 2004 #11 Skrevet 5. august 2004 Nerd? Kanskje,sluttet å bruke det ordet da jeg var 15
Melissa Gioberti Skrevet 5. august 2004 #12 Skrevet 5. august 2004 Jeg er 30 og tenker slik som da jeg var fjorten ennå. "Nerd" duger det, i og med at det finnes voksne nerder. Hva skal vi ellers kalle dem...?
Gjest Valhalla Skrevet 5. august 2004 #13 Skrevet 5. august 2004 Da jeg var 15 innså jeg at mennesker hadde forskjellige interesser og at å kalle folk nerd var idiotisk.
Gjest GreenSky Skrevet 5. august 2004 #14 Skrevet 5. august 2004 Da jeg var 15 innså jeg at mennesker hadde forskjellige interesser og at å kalle folk nerd var idiotisk. Du så lyset, altså. Heldig, du.
Gjest Valhalla Skrevet 5. august 2004 #15 Skrevet 5. august 2004 Ja ikke sant,noen er dessverre umulig å omvende
Gjest Anonymous Skrevet 5. august 2004 #16 Skrevet 5. august 2004 Tar litt tid, men begrenser det. Det skal ikke gå utover noe. Ser det er mange som bor her døgnet rundt. Og det er bare kg. Når en ser på antall innlegg til enkelte og tider de er her så må de ha god tid. En skriver at hun var arbeidsledig, ja hvordan skal hun få seg jobb+ Hun bor her og har fulltidsjobb med å svare på alle innlegg!!
Gjest TomKrus Skrevet 6. august 2004 #17 Skrevet 6. august 2004 Jeg er 30 og tenker slik som da jeg var fjorten ennå. "Nerd" duger det, i og med at det finnes voksne nerder. Hva skal vi ellers kalle dem...? Da du var fjorten så var det "bare" nerder som satt foran pc'en. I dag driver alle med det. "Hva skal vi ellers kalle dem?" Kalle hvem hva?
Gjest Devil's Spawn Skrevet 6. august 2004 #19 Skrevet 6. august 2004 Da jeg var 15 innså jeg at mennesker hadde forskjellige interesser og at å kalle folk nerd var idiotisk. Nå er det vel ikke noe galt i å bli kalt nerd lenger. De fleste har innsett at hadde det ikke vært for nerder, hadde de ikke hatt internett, mobiltelefon, MP3-spiller og diverse annet fint stæsj. En av verdens aller rikeste menn er nerd. (Selv om jeg ikke liker'n)
Melissa Gioberti Skrevet 6. august 2004 #20 Skrevet 6. august 2004 Da du var fjorten så var det "bare" nerder som satt foran pc'en. I dag driver alle med det. "Hva skal vi ellers kalle dem?" Kalle hvem hva? Ja, i dag driver "alle" med det. Men en "nerd" er en som driver med det "mer enn andre". Hvis du forstår? I tillegg dekker "nerde"-begrepet en del konsekvenser som følger i kjølvannet av å bedrive denne aktiviteten mer enn andre: ikke verdens beste utviklede sosiale antenner osv.. Men det går litt utenfor her...for det har ikke jeg grunnlag for å si noe om - om noen her. (PS! Hva skjer? Jeg trykker "siter" og får dette?!)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå