Gå til innhold

Kalorier forbrent på en dag


Anbefalte innlegg

Skrevet

Dette er kanskje et teit spørsmål men kjenner det går rundt oppi hodet når jeg prøver å sette meg litt inn i kalori beregning. Har jo skjønt såpass at det er kalorier inn og ut som er cluet her og det å telle kalorier inn er forholdsvis greit. Men så er det det med forbrente kalorier. Ser at jeg utifra en kalkulator jeg fant på nett forbrenner ca 1300 kalorier i døgnet uten å gjøre noe. Har også sett at man forbrenner ca 1 kcl pr kg pr km man går? Så om jeg går la oss si 10 km på en dag ( bruker garmin vivofit) kan jeg da gange 55 kg x 10 km= 550 kcl og plusse disse på de 1300?

Noen som tenker at det kan stemme at jeg da forbrenner 1850 kcl i løpet av en dag eller tenker jeg helt feil her?

Anonymous poster hash: b691d...eca

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ser at jeg utifra en kalkulator jeg fant på nett forbrenner ca 1300 kalorier i døgnet uten å gjøre noe. Har også sett at man forbrenner ca 1 kcl pr kg pr km man går? Så om jeg går la oss si 10 km på en dag ( bruker garmin vivofit) kan jeg da gange 55 kg x 10 km= 550 kcl og plusse disse på de 1300?

Noen som tenker at det kan stemme at jeg da forbrenner 1850 kcl i løpet av en dag eller tenker jeg helt feil her?

Anonymous poster hash: b691d...eca

Dette er korrekt. Dersom det eneste du gjør i løpet av dagen er å gå 10 km og du ligger på sofaen resten av dagen vil du forbrenne 1850 kcal.

Anonymous poster hash: 4d061...04d

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...