waco Skrevet 3. august 2004 #1 Skrevet 3. august 2004 Akkurat dette øyeblikket burde vi ta vare på. Nå blir vi mint om hvor farlig samfunnet burde være og hvorfor vi skal være redde hele tiden. For en liten stund tilbake skjedde en episode ved bislett gamle bad, en somalier i 40 års aldereren knivstakk 4-5 og drepte en. En tragedie selvsagt. Og hvorfor ikke skremme folk unødvendig opp? Ifølge Nrk så vil politimesteren i oslo oppfordre alle som ser noe mistenkelig. Eeeh, akkurat hva mistenkelig? - ifølge artikkelen, "som skal være i 40-års-alderen og mørk i huden" eller som vg skriver "Gjerningsmannen skal være i 40-årene, og omtrent 190 centimeter høy. Mannen skal være av afrikansk opprinnelse, trolig fra Somalia. Han var kledd i en mørk blå jakke med en lysere bukse. Mannen skal også ha hatt på seg en caps." Hmm.... nå begynner jeg og tenke litt. For det første bor jeg på grønland og her det med det ganske mange som passer til en slik beskrivelse, så her vil vi må jo alle ringe og klage inn naboen sin eller gi mer faen. - Men hva hos de redde? De fordomsfulle? De som tror at det er pga personens egenhet som gjør at han gjør desperate handlinger som er å knvistikke folk, og kanskje ikke konsekvensken av en hel rekke kritikkverdige hendelser. Det skal nemlig litt til for å klikke sånn at man stikker ned fremmede. Men tilbake til saken, hva mener snuten med at vi skal ringe dem hver gang dem ser en svarting som er 1.90 og bruker caps og blå jakke??????? Jeg tror ingen som er på rømmen er farligere enn deres egne forfølgere, de som får lide mest av dette marerittet er massevis av uskyldige mennesker som blir anklaget for å være gal syk masseprøvemorder, og ikke en konsekvens av MENINGSLØS MENNESKERETTIGHETSBEHANDLINGER og krenkelser av menneskesinnet over lang tid. Det er jo bevist av energi ikke kan oppstå av ingenting, og ergo må det vært noe galskap som har fått igang denne knivinga. Hvorfor blir ikke slike mennesker fanget opp littegranne tidligere, bør ikke slike mennesker ha hjelp, - har han familie, - blir han kasta ut av landet, forfølger alle ham, - hvis han har familie hvorfor tok ikke de affære først, er det sånn at man sier man skal ned på kiwi og kjøpe gullerøtter og h-melk, og vips så stikker man ned masse folk? Waco Jeg tror det er ingen som hater seg så sjøl så mye som denne somalieren, mest sannsynlig vil han bare hoppe i havet eller ta kverken på seg sjøl, og i det samfunnet vi har idag er det ikke meningen at slike mennesker noen gang skal leve normalt.
waco Skrevet 3. august 2004 Forfatter #2 Skrevet 3. august 2004 Politiet konsentrerer nå søket i dette området. De skal også ha oppsøkt steder hvor asylsøkere har tilholdssted i Oslo. Tatt fra siste artikkel. Unnskyld meg, men det må vel vært en eller annen saksbehandler som kan ha fanget opp dette littegranne tidligere er det tegn på noe annet rart.....? Hva kommer det at folk uten lovlig opphold (lovløse) begår mer bisarr kriminalitet? Waco ...og det at andre vil ha flere uten lovlig opphold...uff trist at man må le i en slik lei sak.... =(
Gjest Valhalla Skrevet 3. august 2004 #3 Skrevet 3. august 2004 Folk bør bli skremt! Jeg håper folk blir skremt opp av sin dvale
Gjest Anonymous Skrevet 3. august 2004 #4 Skrevet 3. august 2004 Jada, nok en sånn kriminell handlig... og gjerningsmannen er av utenlandsk opprinnelse, for et sjokk :-?
Colargol Skrevet 3. august 2004 #5 Skrevet 3. august 2004 Som jeg har sagt under mitt eget innlegg om samme sak. Vær forsiktig med å gjøre dette til en sak om rase!
waco Skrevet 3. august 2004 Forfatter #6 Skrevet 3. august 2004 Folk bør bli skremt! Jeg håper folk blir skremt opp av sin dvale Valhalla, du er redd for negere på trikken, jeg er redd for å bli påkjørt av trikken, to like uforklarelige frykter... W
waco Skrevet 3. august 2004 Forfatter #7 Skrevet 3. august 2004 Jada' date=' nok en sånn kriminell handlig... og gjerningsmannen er av utenlandsk opprinnelse, for et sjokk :-?[/quote'] Gjerningsmannen hadde mest sannsynlig ikke lovlig opphold. At dere ikke ser en sammenheng mellom å gi folk fred og asyl og ikke flykt uro og knivstikking er ikke mitt problem egentlig. Waco
Hilde Skrevet 3. august 2004 #8 Skrevet 3. august 2004 Waco, er det du som henger opp de lappene på trikke/busstoppene der det står at "broren min ble jaktet ned og drept i finland og at alle er etter meg" ellerno? Bare lurer..
waco Skrevet 3. august 2004 Forfatter #9 Skrevet 3. august 2004 Waco, er det du som henger opp de lappene på trikke/busstoppene der det står at "broren min ble jaktet ned og drept i finland og at alle er etter meg" ellerno? Bare lurer.. Har ikke lagt merke til sånne lapper på bussholderplasser, men hvis du sier de er der så er dem nok der... Egentlig har jeg ikke påpekt noe som helst, bare det at det kan hende det er en sammenheng mellom forfølgelsevannvidd og galskapscener som trikkesituasjonen. Waco Sier bare at statsløse folk har en liten tendens til å bli identitetløse som igjen fører til moralsk knekk og reine sinnsykdom...
Gjest gjest1 Skrevet 4. august 2004 #10 Skrevet 4. august 2004 Waco - du formulerer deg utrolig bra i dag. Det skal du ha! Jeg hadde nettopp denne diskusjonen med en av mine kolleger her, og jeg er også av den oppfatning at mennesker som kommer hit i asyl pga forholdende i hjemlandet, trenger mer enn tak over hodet. Har man levd en stund i krigsherjede land og sett nærmeste familie blir drept, kanskje foran ens egne øyne, så trenger man krisehjelp når man kommer hit. Det er ikke nok at det ikke er krig her - disse menneskene har traumer de må få hjelp med. Som Waco sier over her; det skal litt til å klikke så totalt at man stikker ned vilt fremmede mennesker rundt seg. Jeg vil anta at denne mannen kanskje plutselig var tilbake i krigen hjemme og disse intetanende personene var soldater - så det var dem eller ham. Bare spekulering selvfølgelig, men ikke skrik opp om somaliere og kriminelle innvandrere. Ikke i denne sammenhengen tror jeg.....
Gjest Valhalla Skrevet 4. august 2004 #11 Skrevet 4. august 2004 Eller skal man si som så at slike tikkende bomber ikke skal taes inn i landet grunnet at de er en fare for befolkningen? Er vi verdens psykolog?
waco Skrevet 4. august 2004 Forfatter #12 Skrevet 4. august 2004 Eller skal man si som så at slike tikkende bomber ikke skal taes inn i landet grunnet at de er en fare for befolkningen? Er vi verdens psykolog? har du noen forslag eller valhalla, åssen skal vi skille de som har norsk pass kontra utenlandsk pass, henge kubjelle på dem?
Gjest Poirot Skrevet 4. august 2004 #13 Skrevet 4. august 2004 hva mener snuten med at vi skal ringe dem hver gang dem ser en svarting som er 1.90 og bruker caps og blå jakke??????? Det har de vel aldri sagt. De ber om tips (men ser ikke at de bruker ordet mistenkelig, hvilket uansett er et relevant ord i denne sammenhengne). Da må man nødvendigvis si noe om hvordan mannen så ut.
Gjest Anonymous Skrevet 4. august 2004 #14 Skrevet 4. august 2004 Norsk helsevesen bør bli bedre på traumebehandling. Det er få fagpersoner som har denne kompetansen. Personer med psykiske senskader som følge av traume har ofte behov for langvarig og kompetent behandling. Dette gjeder særlig enkeltindivider som ikke har fått bearbeidet vanskelige og vonde opplevelser og tanker. Da kommer ofte reaksjonen i ettertid, når man begynner å føle seg trygg. (Mareritt, påtrengende tanker, angst, depresjon, konsentrasjonsproblemer, selvmordstanker). Kroppen er fortsatt i konstant alarmberedskap. Dette kan føre til at personen isolerer seg og utvikler tvangstanker eller får tilbakevendende tanker om de grusomme opplevelsene. Dette er en alvorlig psykisk sykdom som krever psykoterapi og også av og til medikamenter. Søk på "posttraumatisk stresslidelse" for mer informasjon. Jeg er selv traumeskadet og er blant de heldige som får kompetent behandling av en dyktig psykolog med denne kunnskapen. Uten denne oppfølgingen er det godt mulig jeg hadde tatt mitt eget liv. Jeg planla selvmordet i detalj. Andre planlegger kanskje i detalj hvordan de skal ta andres liv. Disse tankene kommer bare. De lar seg vanskelig styre. Jeg lærte meg teknikker til å få kontroll over livet mitt og tankene mine igjen. Det bør andre i tilsvarende situasjon også få mulighet til å lære.
Gjest Anonymous Skrevet 4. august 2004 #15 Skrevet 4. august 2004 Norsk helsevesen bør bli bedre på traumebehandling. Det er få fagpersoner som har denne kompetansen. Personer med psykiske senskader som følge av traume har ofte behov for langvarig og kompetent behandling. Dette gjeder særlig enkeltindivider som ikke har fått bearbeidet vanskelige og vonde opplevelser og tanker. Da kommer ofte reaksjonen i ettertid, når man begynner å føle seg trygg. (Mareritt, påtrengende tanker, angst, depresjon, konsentrasjonsproblemer, selvmordstanker). Kroppen er fortsatt i konstant alarmberedskap. Dette kan føre til at personen isolerer seg og utvikler tvangstanker eller får tilbakevendende tanker om de grusomme opplevelsene. Dette er en alvorlig psykisk sykdom som krever psykoterapi og også av og til medikamenter. Søk på "posttraumatisk stresslidelse" for mer informasjon. Jeg er selv traumeskadet og er blant de heldige som får kompetent behandling av en dyktig psykolog med denne kunnskapen. Uten denne oppfølgingen er det godt mulig jeg hadde tatt mitt eget liv. Jeg planla selvmordet i detalj. Andre planlegger kanskje i detalj hvordan de skal ta andres liv. Disse tankene kommer bare. De lar seg vanskelig styre. Jeg lærte meg teknikker til å få kontroll over livet mitt og tankene mine igjen. Det bør andre i tilsvarende situasjon også få mulighet til å lære.
waco Skrevet 4. august 2004 Forfatter #16 Skrevet 4. august 2004 Det har de vel aldri sagt. De ber om tips (men ser ikke at de bruker ordet mistenkelig, hvilket uansett er et relevant ord i denne sammenhengne). Da må man nødvendigvis si noe om hvordan mannen så ut. Neida, de finner ham nok snart, har du ikke lest nrk, Han bekreftet at det er overveiende sannsynlig at politiets teknikere vil få fram både gode fingeravtrykk og biologiske spor av gjerningsmannen. Akkurat ja.....fingeravtrykk på briskebytrikken.....hmm....... de kommer jo til å få opp 1000 forskjellige profiler hvis dem skal holde på spnn...
Gjest Valhalla Skrevet 4. august 2004 #17 Skrevet 4. august 2004 Akkurat ja.....fingeravtrykk på briskebytrikken.....hmm....... de kommer jo til å få opp 1000 forskjellige profiler hvis dem skal holde på spnn... Hva med rattet på bilen han tok?
Champagne Skrevet 4. august 2004 #18 Skrevet 4. august 2004 Fingeravtrykk fra kniven og bilen han stjal.
Gjest Anonymous Skrevet 6. august 2004 #19 Skrevet 6. august 2004 Håper at psykiatrien er villig til å ta selvkritikk og har vilje og ressurser nok til å forebygge tilsvarende handlinger i fremtiden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå