minienthe Skrevet 13. januar 2015 #1 Skrevet 13. januar 2015 (endret) fikk meg ny mobil i dag (HTC M8) og måtte legge inn kontaktene manuellt, det jeg ikke skjønner er hvor i all verden de blir av ? går inn på kontaktappen, legger til navn og nummer og trykker lagre. får opp beskjeden "kontakt lagret" men de er kvekk umulig å finne igjen. De eneste jeg får opp er de som tydeligvis er syncet mot whatsapp ? har ingen form for sync mot verken google eller skytjenester, ønsker rett og slett å få lagt kontaktene mine inn i en liste som på forrige telefon så jeg kan gå inn og se over de etc. har sjekket ymse valg på telefonen og googlet men der får jeg kun treff på hvordan man legger inn nye i diverse lister, ingen treff på hvor de som visstnok er lagret har blitt av med mindre det er snakk om syncproblematikk eller overføring fra forrige telefon og det hjelper meg lite. går jeg inn på telefontastaturet og taster inn f.eks en "a" så popper kontakten opp i ett sekund men hvor har de havnet og hvorfor finner jeg ikke listen jeg har lagt inn ? noen som vet hva som skjer her ? 'edit' må få skrudd av de googlesyncen, fant kontaktene da jeg plutselig fikk en innkommende samtale og de hadde sneket seg inn dit Endret 13. januar 2015 av minienthe
Gjest anonym2233 Skrevet 13. januar 2015 #3 Skrevet 13. januar 2015 (endret) Har M8 selv, hvis du går inn på innstillinger, er det noe som heter "hent innhold fra en annen telefon". Klikk deg inn der, og velg hvilken type smarttelefon det gjelder(den du skal overføre i ifra), følg instruksene. Du kan overføre meldinger, kontakter, galleriet..osv. Du får disse alternativene opp :-) Et tips: lagre alle kontaktene opp mot Google, lønner seg når en skifter igjen over til en f.eks Android tlf. Gå inn på kontakter,øverst til venstre (verktøylinja) så står det "telefonbok". Trykk der, så får du opp en rullegardin hvor du markerer av for ulike kilder av kontaktlinser som skal vises. Mulig ut ifra det du skriver, må du trykke på sim Kontakter..osv. Håper dette var til god hjelp :-) Endret 13. januar 2015 av anonym2233
Gjest Gjest Skrevet 13. januar 2015 #4 Skrevet 13. januar 2015 Jeg har M7 og er spent på M9 som kommer om noen måneder. Dog tror jeg det blir Blackberry Passport på meg i stedet.
Gjest anonym2233 Skrevet 13. januar 2015 #5 Skrevet 13. januar 2015 Jeg har M7 og er spent på M9 som kommer om noen måneder. Dog tror jeg det blir Blackberry Passport på meg i stedet. *googler M9* :D
Gjest Gjest Skrevet 13. januar 2015 #6 Skrevet 13. januar 2015 *googler M9* :D Spekcen (eller det vi tror er specken) har kommet opp.
minienthe Skrevet 14. januar 2015 Forfatter #7 Skrevet 14. januar 2015 Har M8 selv, hvis du går inn på innstillinger, er det noe som heter "hent innhold fra en annen telefon". Klikk deg inn der, og velg hvilken type smarttelefon det gjelder(den du skal overføre i ifra), følg instruksene. Du kan overføre meldinger, kontakter, galleriet..osv. Du får disse alternativene opp :-) Et tips: lagre alle kontaktene opp mot Google, lønner seg når en skifter igjen over til en f.eks Android tlf. Gå inn på kontakter,øverst til venstre (verktøylinja) så står det "telefonbok". Trykk der, så får du opp en rullegardin hvor du markerer av for ulike kilder av kontaktlinser som skal vises. Mulig ut ifra det du skriver, må du trykke på sim Kontakter..osv. Håper dette var til god hjelp :-) måtte dessverre legge inn alt manuellt fra en helt vanlig wordfil ellers hadde jeg definitivt gjort det sånn. irriterer meg litt at når du tror du har skrudd av all synkronisering så er det fortsatt en liten snik som liger på lur.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå