Gå til innhold

Hvorfor leser du blogg?


Lorde

Anbefalte innlegg

Hei sveis!

Det er sikkert både bloggere og lesere på denne siden. Selv leser jeg ikke så mye blogg, men jeg synes det faktum at hele konseptet blir såpass godt mottatt er kjempespennende!

Vi kritiserer ofte amerikanerne for noe så dumt som hele "kjent for å være kjent"-konseptet (eks. kardashian, paris hilton osv.)

Men den ultimate formen for "ufortjent" anerkjennelse må jo være omtale p.g.a. blogg?

Nettaviser som VG og Nettavisen publiserer ofte artikler som relaterer til bloggere. kremen av agurk-nytt spør du meg, men sånne artikler har fryktelig mange visninger. For ikke å snakke om at TV2 bliss sitt program "bloggerne" var en kjempesuksess! http://www.kjendis.no/2014/01/13/kjendis/bloggerne/blogg/reality/tv_2/31255534/

Nordmenn leser mye blogg!
Hva får akkurat DEG til å bruke tid på blogg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Kun tidsfordriv ;) Altså hvis jeg har sett gjennom alle andre sider jeg pleier å lese på, så kan jeg gå til blogger mens jeg venter på å legge meg feks.

Starter som regel med nettaviser, så facebook, så forum, finn.no og helt til slutt en blogg hvis jeg ikke er trøtt enda. Den regla der går gjennom hele dagen, rekker jeg bare fem minutter så blir det bare nettaviser. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tidsfordriv. Jeg føler meg dummere for hvert rosablogginnlegg jeg leser, men slutter jeg med det? Nope.

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Solsmil

Det er mye tidsfordriv. Noen av bloggene er god underholdning, mens noen faktisk gir meg litt - enten velskrevene innlegg, gode bilder og/eller inspirerende personligheter

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Før leste jeg mye blogger fordi jeg satt mye foran pc på jobb med lite å gjøre...tidsfordriv.

De bloggene jeg fremdeles leser nå leser jeg fordi de skriver om ting jeg synes er interessant eller morsomt (alle blogger er ikke rosablogger om mote og sminke;)) Jeg er også en nysgjerrig person så jeg synes det er gøy å få innblikk i andres liv. Foretrekker derfor bloggere som enten skriver om interesser jeg har, eller som er personlige.

Ser på Bloggerene av siste grunn, nysgjerrighet og at det er enkel underholdning. Føler det er i samme gaten som Teen Mom, Real Housewives, Unge Mødre, Jersey Shore osv som jeg også synes er morsomt å se på.

Endret av SoftKitty
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg leser IKKE blogg fordi jeg ønsker ikke at de skal sitte på ræv og tjene penger på at jeg leser bloggene deres.

Når jeg var yngre leste jeg blogg fordi jeg syns det var spennende å se på antrekkene og livene til andre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

De få bloggene jeg har lest er fordi de har omhandlet ting jeg synes er lærerikt.

Feks forskjellige livssituaasjoner kulturelt, med sykdommer/diagnoser eller som har opplevd mer enn de fleste andre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Strandet

Det jeg liker å følge med på er et utall 40+ twitter kontoer. Disse er oppe i en separat nettleser hele dagen og jeg blar meg igjennom alt dette noen ganger hver dag.

Det å lese blogg er ikke noe jeg gidder å gjøre sånn for bare å lese noe, da må det være en speisell interesse for akkurat en enkelt artikkel i en blogg.

Åh, jeg kom nå til å tenke på, at det er én blogg jeg leser hver dag og følger nøye med. Dette er fordi innholdet er begrenset til en kontekst og ikke bare løst prat.

Endret av Strandet
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest crazycatlady

Kun tidsfordriv. Nå leser jeg uansett lite blogg, men hender jeg er innom Rannveig sin for underholdningens del. Leser også Kristina Andersen sin av og til, jeg liker henne. Nesten den eneste bloggeren som ikke tar halvpornografiske bildet, lager duckface og er full av silikon. Hun er naturlig og det liker jeg. Dessuten virker hun hyggelig. Ellers leser jeg litt hesteblogger på hest.no.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Man leser jo blogger for å få et intellektuelt løft, må vite. De er kloke mennesker, særlig rosabloggerne. Der kan man lære mye om livet og krig og fred og sånt.

:klaske:

Neeei, skal jeg være helt ærlig så blar jeg innom de som ligger øverst på lista kun for ren underholdning. Fint med litt sosialpornografi :fnise: De er jo ganske frimodige, skriver elendig norsk og er ganske høye på seg selv. Det er nesten verre at Dagbladet og VG lager intervjuer med dem - og skaper kjendiser av dem - sånn at de kan bli enda høyere på seg selv - før de faller til bakken med et brak etter å ha oppdaget at de ikke kan noen ting, ikke har tatt noen utdannelse og reklamepengene har sluttet å strømme inn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Leste mange blogger når hele blogg-konseptet først startet. Mistet interessen etter noen år, men etter å ha meld meg inn i KG (noe jeg gjorde samtidig med å få barn og være i mamma-perm) begynte jeg å titte innom noen igjen. Mest fordi det ble skrevet så mye om dem, etterhvert for en slags pervers underholdning. Bloggene gir meg egentlig ingenting utenom irritasjon, men jeg bare klarer ikke å la være å hå innom når jeg ser et oppslag om dem i avisen eller her. Som en bilulykke, du syns det er grusomt, men må likevel snu deg en ekstra gang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

×
×
  • Opprett ny...