AnonymBruker Skrevet 8. desember 2014 #1 Skrevet 8. desember 2014 Leste en interessant artikkel i A-magasinet på fredag, om at flere og flere faktisk kjøper ordentlig kunst, men at enkelte visstnok er harry og kjøper det som snakkes om. I den anledning ble jeg litt nysgjerrig på hva dere har på veggene? Det er vel sikkert ikke sånn at alle bryr seg, og jeg mener selvfølgelig ikke at dyrt er bedre eller noe sånt. Har du bilde av bildet eller kunst, så er det et stort pluss! Hadde vært gøy å se hva dere har. Jeg har alt fra litografier til tegninger og egentatte bilder (nei, jeg er ikke fotograf). Skal prøve å få tatt bilde og lagt inn i tråden etter hvert. Anonymous poster hash: 5ef45...89e
Kragebein Skrevet 8. desember 2014 #2 Skrevet 8. desember 2014 Har et maleri av min bestefar som er en kjent kunstner, ellers har vi bilder jeg har tatt på veggene
SjiraffenLaffen Skrevet 9. desember 2014 #3 Skrevet 9. desember 2014 Vi har igrunn bare naturfotografier og andre fotografier som min samboer har tatt og fremkalt
Gjest Ciegus Skrevet 9. desember 2014 #4 Skrevet 9. desember 2014 Malerier kjøpt i utlandet (ikke noe dyre, verdifulle greier, men bilder vi kjøpte fordi vi likte dem), silketrykk med retromotiver, fotografier (mannen fotograferer), og noen bilder malt av familien (besteforeldrene mine malte en del). Salig blanding her altså, og ingenting verdifullt. Kommer aldri til å få peiling på kunst, så her kjøper vi det vi liker. Da gjør det ingenting om noen skulle klassifisere det som harry.
Musaleem Skrevet 9. desember 2014 #5 Skrevet 9. desember 2014 Jeg har veldig lite på veggene, rett og slett fordi jeg bruker lang tid på å finne ting jeg virkelig liker. Jeg har et trykk av et maleri, forelsket meg i det da jeg var på ferie i utlandet, har importert det i ettertid. Og så har jeg et maleri jeg faktisk har lagd selv.
Miss Lucky Skrevet 9. desember 2014 #6 Skrevet 9. desember 2014 Vi har 3 dyrere malerier i stuen. Et som er originalt og to som er "kopi" , altså at kunstneren har malt 200like bilder og de vi har er et av disse 200. Kan finne bilde når jeg har kommet meg ut av sengen 1
Gjest Evans Skrevet 9. desember 2014 #7 Skrevet 9. desember 2014 Vi har ganske mange bilder på veggene. Noen bilder har vi kjøpt når vi har vært ute å reist. Dette er både fotografier og malerier. Vi har et par trykk av mindre kjente kunstnere, som kanskje vil bli anerkjente med årene? Og et par malerier av samme sort. Vi har også tre trykk av en mer kjent kunstner. Vi har også kjøpt noen bilder i bruktbutikker ol. Ellers har vi brudebilde av besteforeldrene våre på veggen. Det regnes ikke akkurat som kunst, men bildene er så flotte - nydelige bilder og flotte rammer.
Annie Hall Skrevet 9. desember 2014 #8 Skrevet 9. desember 2014 Har et maleri, tre litografier og en del fotokunst. Maleriet har jeg kjøpt selv, det er moderne kunst, et av litografiene har en venninne av meg laget. Et fikk jeg i gave og et har vi arvet. Fotokunsten er et fra den samme kunstervenninnen, og noen jeg har tatt selv.
AnonymBruker Skrevet 9. desember 2014 #9 Skrevet 9. desember 2014 Har litt forskjellig.Malerier fra Svigerfar,tegninger av mine barn og hund.Egen komponerte malte bilder. Anonymous poster hash: 2e182...f32
AnonymBruker Skrevet 9. desember 2014 #10 Skrevet 9. desember 2014 Jeg har litt barnekunst, egentatte fotografier og noen tegninger fra en illustratørvenninne kjøpt til vennepris. Anonymous poster hash: a01d2...f52
Gjest chisandra Skrevet 9. desember 2014 #11 Skrevet 9. desember 2014 Jeg har stort sett bare det en kunstkjenner ville beskrevet som ræl, men jeg liker det.
Gjest Skrevet 9. desember 2014 #12 Skrevet 9. desember 2014 Jeg har to bilder laget av Audrey Kawasaki. Det ene er trykket opp i et begrenset opplag, jeg fikk nr 2/1500, vet ikke om det er spesielt bra, men litt gøy å ha nr 2 Det andre jeg har fra henne er et trykk det er laget ubegrenset antall av. Man kan ihvertfall enda kjøpe det på nettsiden hennes.
Miss Lucky Skrevet 9. desember 2014 #13 Skrevet 9. desember 2014 (endret) Av Renato Casaro Disse to er malt av Noelito Endret 9. desember 2014 av Miss Lucky
Gjest Peanut Skrevet 9. desember 2014 #14 Skrevet 9. desember 2014 Har litt av hvert. Ikke en vegg er uten noe. Har malerier, litografier og japansk/ kinesiske silketrykk for å nevne litt. Kunstnerne er blant annet Eilert Adelsteen Normann, Jan Harr og Kjell Thorjussen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå