Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Sitter her og tenker å betale en reise med kredittkort. Jeg har to, betaler alltid tilbake alt, så ingen problem der. Men - når det er større beløp, liker jeg å presser dato for tilbakebetaling lengst mulig fremover. Så altså, det ene kortet har forfallsdato 15 i mnd, og regningen går normalt fra begunnelsen på en mnd til slutten. Spørsmålet mitt blir da - hvis jeg bestiller nå i en helg, forskyves da dette beløpet over på neste mnd regningen, altså at jeg får fullt utbytte av rentefriheten på dette beløpet ?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det kommer ann på når banken genererer regningen. Med forfall 15 Desember vil regninen (mest sannsynlig) bli generert den 1 desember, alt før dette kommer med på regningen. Alt bokført riktigbok.

Så om reisen du bestiller rekker å bli bokført på Mandag, vil den komme med, hvis ikke, kommer den i Januar.

Skrevet

Mine kort gjøre opp den 15. I hver mnd. Betaler jeg noe den 29. Som i dag, får jeg dette på fakturaen den 15. Desember med forfall 30. Desember.

Betaler jeg ikke 30. Desember begynner rentene å galloppere.

Anonymous poster hash: 7db60...3f2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...