Gå til innhold

hva er vanlig barnebidrag?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Jeg og barnefar går fra hverandre og jeg kommer til å ha barnet mest. (har en tråd om dette på barn og familie for dem som lurer på noe ang. det. Han er alkoholiker)

Barnefar kommer kanskje til å ha en ettermiddag i uken.

Hva er vanlig barnebidrag da? Jeg vet ikke hva han tjener så får ikke regnet ut noe på nav sine sider.

Er jo mange som har privat avtale om barnebidrag. Gjør man dette på meklingen?

Hva får dere i bidrag for 1 barn?

Hva burde jeg får i bidrag for 1 barn på 1,5 år?

Takk for svar.



Anonymous poster hash: a3fb8...a4b
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det fins ikke noe som heter "vanlig" når det gjelder barnebidrag fordi det er så mange momenter som spiller inn.

La NAV fastsette og innkreve barnebidraget så slipper dere å ha en konflikt om det, nå eller i fremtiden. Søk samtidig om bidragsforskudd så får du et minimumsbeløp uansett om far betaler eller ikke.

Anonymous poster hash: 968a2...48b

Skrevet

Hvis far er bidragsdyktig får du barnebidrag baserte på hans og din inntekt. Hvis han ikke har inntekt eller veldig lav inntekt, så får du bidragsforskudd. Send inn en søknad på NAV så beregner de det for deg.

Anonymous poster hash: 3e46b...300

Skrevet

Du finner en bidragskalkulator på NAV.no

Anonymous poster hash: 58f14...112

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...