Gyda Skrevet 21. juli 2004 #1 Skrevet 21. juli 2004 Filmen Master and commander er jo bygd på en bok i en serie av flere. Bøkene var omtalt i et blad fra en bokklubb for ikke så veldig lenge siden. Desverre har jeg kastet det. Noen som vet hva forfatteren heter og hva bøkene kalles??
Tusenfryd Skrevet 21. juli 2004 #2 Skrevet 21. juli 2004 Master and commander av Patrick O‘Brian Forlagsentralens omtale: Dette er den første boken om Aubrey og Maturin, den elskverdige bredskuldrede kaptein i Nelsons flåte og hans venn skipslegen. Romanen skildrer napoleonstidens politiske omveltninger og avgjørende militære slag, og ikke minst livet til sjøs. Forfatteren har skrevet 19 bind om Aubrey og Maturin.
Gyda Skrevet 21. juli 2004 Forfatter #3 Skrevet 21. juli 2004 19 bind?!?! :o Hjelp! Det var liksom ikke småtteri. Kanskje jeg revurderer tanken på å lese serien. Blir litt voldsmot kanskje med så mye greier om seiling... Sjekker om de har dem på biblioteket. Forøvrig: takk for hjelpa Tusenfryd.
Gyda Skrevet 21. juli 2004 Forfatter #4 Skrevet 21. juli 2004 Kan se ut som at det er bare de tre første bøkene som er kommet ut på norsk ennå... Ser at vårt lokale bibliotek ikke har dem, men at fylkesbiblioteket har dem. Tar en tur i morgen og ber dem bestille dem til meg. Så får jeg sjekka ut om dette er noe for meg. Blir det for mye teknisk om seiling, så tror jeg nok at jeg bakker ut.
Bokalven Skrevet 21. juli 2004 #5 Skrevet 21. juli 2004 Hvis ditt lokale bibliotek ikke har dem, få dem til å bestille fra enten en annen filial, eventuelt spør om fjernlån. Deichamnske har dem definitivt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå