Gå til innhold

Noen som har erfaring med lymfedrenasje hos hudpleier?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har siste uka slitt med mye vann i kroppen. Føtter, ankler og fingre er hovne og jeg har sånn prikkefølelse i fingrene. Føttene mine har hovnet såpass at skoene mine strammer - noe som førte til gnagsår igår-.-

Har ikke spist noe jeg ikke pleier, er over 2 uker til mensen og har gått på ppiller i flere år. (skiftet merke for 2 måneder siden) Jeg er normalvektig og trener jevnlig.

Aner ikke hva dette kan være, men tenker å prøve lymfedrenasje for å se om det kanskje reduserer mengden væske i kroppen. Håper det hjelper.. Er virkelig ikke behagelig å ha det sånn. Er det noen av dere som har erfaringer med lymfedrenasje på massasjestudio?



Anonymous poster hash: 89b5a...169
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Begynn først med fastlegen med medisinsk kompetanse. Mener h*n lymfedrenasje kan hjelpe og det ikke er andre underliggende årsaker til ødem så kan du prøve det



Anonymous poster hash: 1433e...be1
  • Liker 1
Skrevet

Synes også du bør oppsøke lege. Kan være en rekke sykdommer som forårsaker det.

Skrevet

Som de andre sier; sjekk med lege hva det kan være. Sånn utover det; jeg har veldig god erfaring med lymfedrenasje. Lymfebehandling er noe jeg har tatt veldig regelmessig grunnet kronisk sykdom og mye sengeleie over tid, og dette har virkelig gjort at lymfesystemet har fått fart på seg (noe som er uhyre viktig for å skille ut avfallsstoffer).

Helt slutt på iskalde føtter og hender, bl.a

Thumbs up :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...