Gjest Jente18 Skrevet 18. juli 2004 #1 Skrevet 18. juli 2004 Akkurat nå har jeg det jævlig. Var på fest i går, jente fest. Kjæresten min var sammen med en kompiss. Skulle ha gutte kveld. Jeg koste meg masse. Helt til vi begynte å snakke om rusmiddler, hasj, og sånn. Plutselig kom det fram at kjæresten min røykte hasj. Alle viste det, alle utenom meg. Jeg ble virkelig skuffet. Ville ikke tro på det. Fant ut jeg måtte ringe kjæresten min å få vite sannheten. Det var sant. Han har holdt det skjult for meg 1/2 år. Opp til flere ganger i uken ruser han seg på hasj. Han bruker noen tusen i måneden på det. (Der fikk jeg jo plutselig forklart hvor pengene hannes forsvinner) Jeg ble så lei meg. Viste ikke hvor jeg skulle gjøre av meg... Nå bare gråter jeg. Har vært motsdander mot hasj i hele mit liv, derfor var dette j****g. Jeg trenger hjelp... Hva skal jeg gjøre??
Rapitap Skrevet 18. juli 2004 #2 Skrevet 18. juli 2004 Huff, det er vanskelig å si. Du sitter liksom med alle kortene selv, så avgjørelsen må komme fra deg.
Gjest annonym nå Skrevet 18. juli 2004 #3 Skrevet 18. juli 2004 Hei! Det er ikke så mye du egentlig kan gjøre. Skjønner deg kjempe godt å skjønner at du er lei deg- har vært i akkurat samme situasjon som deg. Om han bruker flere tusen i mnd, da røyker han mere enn par noen ganger i uken- ! Om han sier noe annet da lyver han. Selv fant jeg ut at min kjære røykte hasj, å jeg har alltid vært motstander av det. Men har etterhvert bare "godtatt" det. Dvs jeg respekter ikke at han gjør det eller liker det han gjør. Men han har holdt på med dette i lang lang tid. Og med mye annet enn røyking av hasj-- Å er veldig glad for at han ikke gjør annet enn det. Klart jeg skulle ønske at han alldri hadde gjort det eller gjorde det. Men jeg kan ikke tvinge han til og slutte eller gi han noe ultimatium. Det synes ikke jeg du heller skal gjøre. Du burde sette deg ned sammen med kjæresten din og snakke ut om dette. Finne ut av hvor lenge han har holdt på med dette, og om han kunne tenke seg og slutte evt kutte ned på det til kanksje kun par ganger i mnd! ikke hiss deg opp, det kan gjøre ting verre. Prat rolig ut om dette.. Vet ikke helt hva jeg skal si til deg, annet enn at jeg skjønner deg innmari godt. Å forstår at du er lei deg. Tror det vil hjelpe deg selv, ved å snakke sammen med han. I stede for at du går rundt å er lei deg og er små fortvilet. Tro meg det hjelper.... Ønsker deg lykke til Å håper du skriver igjen om hvordan det går.......
Gjest Anonymous Skrevet 18. juli 2004 #4 Skrevet 18. juli 2004 http://www.rusdir.no/fakta_om/narkotika/st...ffene/canna.htm
Gjest Poirot Skrevet 18. juli 2004 #5 Skrevet 18. juli 2004 Flere ganger i uken er jo ganske ofte da, synes ihvertfall jeg. Du må jo tenke igjennom om du synes det er ok å være sammen med en som ruser seg (illegalt) flere ganger i uken. Kan du leve med det?
Gjest Jente18 Skrevet 18. juli 2004 #6 Skrevet 18. juli 2004 I morgen skal vi møtes å snakkes om det. Jeg klarer ikke la være å gråte... Synest det er et dilemma. Elsker jo denne gutten over alt på jord. Har egentlig lyst å gi han valget, meg eller hasj...
Gjest Poirot Skrevet 18. juli 2004 #7 Skrevet 18. juli 2004 Er jo ihvertfall bra at dere skal møtes og snakkes. Hvordfor ønsker han å ruse seg så ofte? Er det kun i helger eller midt i uka også? Sammen med hvem? Er jo mange spørsmål du kan stille som kan hjelpe deg å foreta et valg.
Gjest Jente18 Skrevet 18. juli 2004 #8 Skrevet 18. juli 2004 Jeg har en gang skrevet inn her om at vi hadde problemer i sex livet. At han sjeldent ville ha sex. Nå har jeg jo funnet ut hvorfor.
~*Unni*~ Skrevet 18. juli 2004 #9 Skrevet 18. juli 2004 Hadde dette vært meg hadde han fått ett ultimatum! Går han med på det elsker han deg, hvis ikke ....hadde ikke jeg kasta bort tiden iallefall.... ...men det er jo meg da... :o
Gjest streiting nesten Skrevet 18. juli 2004 #10 Skrevet 18. juli 2004 kjæresten min røykte flere ganger i uka i perioder før vi ble sammen. Jeg gav han det ultimatumet at jeg ikke ville ha et seriøst forhold til en som var fjern mesteparten av tida. Han valgte rett - nemlig meg, noe som har gått helt fint i halvannet år. Ikke for det, ingen av oss er "totalavholds" på dette området - i hvert fall ikke i teorien. hasj er ikke det "farligste" rusmidlet som finnes, men det gjør mye med en person å gå rundt i halvtåke. Du er vel nokså ung, og regner med at kjæresten din er det samme. En som røyker nesten daglig vil være mindre obs på andre menneskers behov, ha vanskeligere for å lære og å modnes mentalt. Vær også klar over at noen bruker stoffet for å holde mer eller mindre seriøse psykiske problemer (noen ganger innbilte) i sjakk. Hvis ikke kjæresten din klarer å kutte ut hasjen for å ta hensyn til deg, synes jeg du skal kutte ut han.
Gjest GreenSky Skrevet 18. juli 2004 #11 Skrevet 18. juli 2004 Litt hasjrøyking gjør meg ikke noe. Men jeg var sammen med en fyr som hadde røyket hasj hver dag i 20 år (han var 12 år eldre en meg) og jeg merket raskt hvor påvirket og sløv han ble av hasjen... Satte et ultimatum - meg eller hasj. Han valgte hasjen. Lykke til, hva en du bestemmer deg for!
Gjest Eir Skrevet 18. juli 2004 #12 Skrevet 18. juli 2004 Å gi gutter ultimatum kan være litt skummelt også, mange av dem blir trassige og velger bort deg, uansett, selv om de kanskje kunne være vilige til å ta hensyn, dersom du legger det fram på riktig måte. En del gutter har også ett prinsipp om at "ingen jenter skal påvirke mitt forhold til hasj". Litt barnslig, men veldig vanlig. Samboeren min sa også det da vi ble sammen, men den holdningen forsvant av seg selv underveis, man innser jo fort at man må ofre litt i ett forhold. Iom at han har greid å skjule det for deg i ett halvt år, så påvirker det han sannsynligvis ikke så mye, når han er sammen med deg iallfall. (Det med sexen kan være ett tegn, men trenger ikke å være det.) Hvis du snakker med han om det kan du jo be han om å ta hensyn til deg iallfall, at han fortsatt ikke røyker når dere er sammen, eller når han skal treffe deg. Dersom dere har fellesøkonomi bør jo selvsagt ikke "kosebudsjettet" hans være noe større enn ditt, slik at dere bidrar med like stor del. For de fleste gutter er den hasjrøykinga en forbigående greie, og som regel kommer det av at de ikke har så mye annet å gjøre, eller at de savner et eller annet i livet sitt. Hvs du tar det opp på riktig måte kan han sikkert ta nokså store hensyn til deg, dersom du viser at du kan vise litt storsinn også. Men hvis du snakker med han og han høres ut som om han ser for seg at han sitter å røyker om 20 år også, da bør du kanskje revurdere han litt.
Gjest Jente18 Skrevet 18. juli 2004 #13 Skrevet 18. juli 2004 Tusen takk for alt dere har bidratt med. *klemmer* Skal gi en tilbakemelding i morgen
betty boo Skrevet 19. juli 2004 #14 Skrevet 19. juli 2004 Litt hasjrøyking gjør meg ikke noe. Men jeg var sammen med en fyr som hadde røyket hasj hver dag i 20 år (han var 12 år eldre en meg) og jeg merket raskt hvor påvirket og sløv han ble av hasjen... Satte et ultimatum - meg eller hasj. Han valgte hasjen. jeg er enig.hasjrøyking ekke verdens undergang men for mye kan bli et stort problem.jeg gjorde det samme ,og han valgte meg. jeg synes du burde gjøre det siden det tydeligvis plager deg mye.og hvis han velger hasjen er han en `narkis` i mine øyne som du ikke vil ha uansett
Gjest Jente18 Skrevet 19. juli 2004 #15 Skrevet 19. juli 2004 Skal jeg si at han kan røyke litt hasj av og til?
Gjest annonym nå Skrevet 19. juli 2004 #16 Skrevet 19. juli 2004 Skal jeg si at han kan røyke litt hasj av og til? I stede for å si: ENTEN velger du meg eller hasjen, kan du jo heller si at du kan møte han på midten om han er intressert i det, so feks. noen ganger i mnd.. Om du er villig selv til og godta det da.... Men du må jo selvfølgelig si det du føler er rett for deg. Om du ikke er villig til og godta det eller like det så skal du ikke gjøre det heller.
Gjest Madam Felle Skrevet 19. juli 2004 #17 Skrevet 19. juli 2004 Det må jo være opp til deg, om du aksepterer at han røyker av og til. Men jeg hadde stilt et ulimatum, enten eller. Hadde aldri akseptert at min kjære røykte av og til. Men det er meg.
Gjest gjest1 Skrevet 19. juli 2004 #18 Skrevet 19. juli 2004 Det at han røyker flere ganger i uken vil jeg sidestille med en som drikker flere ganger i uken. Jeg ville tolerert litt røyking en gang i blant, noe som samsvarte med mitt eget forhold til alkohol. Misbruk er misbruk, enten det gjelder hasj eller alkohol, og flere ganger i uken må kunne betegnes som misbruk. Legg det frem for ham på den måten så kanskje han forstår hva du sier..
Gjest Arr i sjelen. Skrevet 19. juli 2004 #19 Skrevet 19. juli 2004 Du må jo bare si at det er greit at han røyker hasj noen dager i uken. Men da må du også være forberedt på følgende. Et halvt års hasjrøyking er ingenting. Vent til det har gått et par år og se hvordan personligheten hans endrer seg i takt med røykingen. Du vil sitte igjen med en kjæreste som virker som en du engang kjente. Vær forberedt på at hasjen vil føles for deg som en elskerinne han har. Noe som forfører ham og stjeler ham fra deg. Du tror meg kanskje ikke men jeg vet hva jeg snakker om. Et halvt år med hasjrøyking og du har ikke sett noe enda. Har selv vært gjennom helvete pga kjærestes hasjrøyking. Og selv om han gjør det noen ganger i uken til å begynne med så er han ikke seg selv dagen etter heller. Da er man ofte trøtt og ukonsetrert. Vent til den dagen da han blir irritert når han ikke har røyket. Når han heller sover bort avtalene han har med deg, når ALLE pengene han tjener går til hasj og han ikke gir deg oppmerksomhet lengre. Han har nok med elskerinnen sin hasjen. Han vil ikke lengre være med deg ut. Det er bedre å sløve fremfor tv og høre på musikk. Henge med kompisene som virkelig forstår ham og hasjen(liksom). Kanskje inviterer han deg hjem og du er glad og forventningsfull. Det viser seg at leiligheten hans trenger vask.Sex? Kanskje en gang i blant. I begynnelsen av hasjrøykingens karriere føles sex bedre når man er rusest på det. Etterhvert tar den bort lysten. Om han fortsetter sin nye "hobby" hasjrøyking så vil du om noen år sitte å gråte over at den gode snille gutten du forelsket deg i ikke er der lengre. Istedet for er han erstattet av en egosentrisk, sløv og faens gutt. Trust me i know. I tillegg vil han etterhvert knapt huske årene han levde i en rus. De er røyket bort og hjernecellene lammet. Så vet hva du går med på om du godtar røykingen hans, du vet ikke enda hva det vil si å være sammen med noen som ruser seg mesteparten av uken. Hasj bryter ikke ned et menneske i sammen tempo som andre narkotiske stoffer. men at det bryter et menneske ned og erstatter det med noe som ligner. Ja det kan du være sikker på.
Gjest Eir Skrevet 19. juli 2004 #20 Skrevet 19. juli 2004 Og selv om han gjør det noen ganger i uken til å begynne med så er han ikke seg selv dagen etter heller. Da er man ofte trøtt og ukonsetrert. Vent til den dagen da han blir irritert når han ikke har røyket. Når han heller sover bort avtalene han har med deg' date=' når ALLE pengene han tjener går til hasj og han ikke gir deg oppmerksomhet lengre. Han har nok med elskerinnen sin hasjen. Han vil ikke lengre være med deg ut. Det er bedre å sløve fremfor tv og høre på musikk. Henge med kompisene som virkelig forstår ham og hasjen(liksom). Kanskje inviterer han deg hjem og du er glad og forventningsfull. Det viser seg at leiligheten hans trenger vask.Sex? Kanskje en gang i blant. I begynnelsen av hasjrøykingens karriere føles sex bedre når man er rusest på det. Etterhvert tar den bort lysten. [/quote'] Jeg har opplevd en situasjon omtrent som den du beskriver her. Det var med eksen min, som drakk nokså mye alkohol. Nå er jeg sammen med en som prioriterer meg istedet. Han røyker en del hasj, men har hele tiden trappet ned siden vi ble sammen. Så da går alt riktig vei, og jeg stoler nok på han til å gi han den tiden han trenger. Poenget mitt er vel at det har lite å gjøre med hvilket rusmiddel fyren bruker, uansett så er et på tide å si ifra dersom man føler at rusbehovet hans går utover forholdet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå