Gå til innhold

Har noen oppskrift på è claires?


Anbefalte innlegg

Gjest hobby-kokk
Skrevet

Har noen en oppskrift på è claires?

Jeg har så lyst til å lage dette, men finner kun oppskrifter på engelsk. Er det noen som har ett tips til meg på norsk så blir jeg veldig takknemlig :wink: .

På forhånd takk.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Eclaires lages av vannbakkelsdeig (har ikke opppskrift for hånden nå, men søk på nettet og du finner sikkert en bønsj av norske oppskrifter).

Sprøyt digen ut til avlange eclaires. Når de er stekt og avkjølt deler du dem på langs og fyller med feks. smørkrem, sjokoladekrem, vaniljekrem etc.

Skrevet

Vannbakkels

2 ½ dl vann

125 g smør

125 g hvetemel

3-4 egg

Kok opp vann og smør. Sikt i hvetemel og rør til en jevn grøt. La koke i 4-5 minutter. Rør godt hele tiden. Avkjøl litt. Rør inn ett og ett egg. Sett røren med skje på bakepapirkledt stekebrett. Stek midt i ovnen ved 180 grader i 25-30 minutter. Stekeovnsdøren må ikke åpnes de første 10-15 minuttene. Avkjøl på rist.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...