Gå til innhold

Alle nøtter like sunne?


AnonymBruker

Anbefalte innlegg

Spiser en neve nøtter daglig som regel. Er det ett fett hvilke type? Alle er sunne? Går mest i mandler, valnøtter, paranøtter og macadamianøtter. Har lest noe om fytinsyre (?) og omega 6-innhold, men det er kanskje ikke noe å bry seg om?

Anonymous poster hash: 5a736...fd4

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Mandler blir vel ofte dratt opp for å være en av de sunneste, men jeg tror det egentlig er ett fett sålenge det er usalta nøtter :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer vel litt an på hva formålet ditt er og hva slags behov du har. Enig i at mandler ofte blir trukket frem som den sunneste. Valnøtt derimot inneholder omega 3 som er fint om du ellers spiser mye omega 6 eller lite sjømat. Hver nøtt har jo sine kvaliteter. Et alternativ er jo å kjøpe en rekke ulike varianter og blande sammen,

evt blandingspose, så får du litt av hvert. Videre inneholder macademia mest fett, men også høyeste innhold av det sunne fettet, så den er fin hvis ikke kaloriene er så farlige.

Det viktigste for at det skal være sunt er at de ikke er ristet i palmeolje og saltet.

Endret av Butter
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...