Hemligheten Skrevet 8. juli 2004 #1 Skrevet 8. juli 2004 ....og det var en nedtur. Jeg følte at jeg ikke fikk hjelp i det hele tatt. Jeg forklarte hva slags kjole jeg kikket etter, men at de gjerne mått komme med forslag til noen jeg kunne prøve. Jeg sa at det skulle være et overraskelsesbryllup og at jeg ville ha en litt enkel kjole. Det bør ikke være så innmari mye paljetter og glitter på den. Det endte med at jeg måtte gå rundt og peke selv. De fant frem noen, men alle var like i fasongen. Jeg ville jo prøve noe med halterneck, noe stroppeløst osv I tillegg var alle kjolen altfor store. Jeg vet at jeg er liten, men burde de ikke ha noen kjoler som kan passe småfolk også? Det er ikke lett å føle seg fin når kjolen henger som en sekk og er altfor stor både foran og bak. Jeg prøvde at par kjoler og så gikk jeg. Jeg kommer ikke til å gå tilbake dit. Dessverre er det bare en brudesalong i byen. Æsj! Jeg var skikkelig skuffet da jeg gikk derfra.
Gjest Poirot Skrevet 8. juli 2004 #2 Skrevet 8. juli 2004 Dårlig service! De har ofte kjoler kun i 1 str, men vet de pleier å fikse de med klyper ol slik at man skal kunne se skikkelgi hvordan den vil se ut.
Sita Skrevet 8. juli 2004 #3 Skrevet 8. juli 2004 Huff da, en dårlig dag med andre ord og ikke virket det som om de ville selge/leie ut kjoler heller!! Har samme problem som du, er lita, så alt må jo legges opp.....men der jeg har vært, var ikke det noe problem, kjempegreie og hjelpsomme 8)
Hemligheten Skrevet 8. juli 2004 Forfatter #4 Skrevet 8. juli 2004 Det var ikke noe problem å få kjolen sydd inn eller lagt opp. Problemet var at jeg ikke fikk noe hjelp til å holde inn kjolen slik at jeg kunne se hvordan den så ut på meg.
Sita Skrevet 8. juli 2004 #5 Skrevet 8. juli 2004 Det var ikke noe problem å få kjolen sydd inn eller lagt opp. Problemet var at jeg ikke fikk noe hjelp til å holde inn kjolen slik at jeg kunne se hvordan den så ut på meg. ok, jeg som leste litt feil, men uansett, dårlig service!!
Piarina Skrevet 8. juli 2004 #6 Skrevet 8. juli 2004 Ååååå...jeg skjønner ikke at de skal være så kjipe i enkelte salonger....men hvis de er den eneste i byen så føler de vel at de har litt monopol... :evil: Selv opplevde jeg også noe rart i begynnelsen da jeg lette etter èn spesiell kjole som jeg hadde forelsket meg i (etter å ha sett bilde på internet). Jeg ringte rundt, og fant endelig en salong i en by ca 2 timers kjøretur unna som svarte at de hadde den. Så jeg satte meg i bilen og kjørte, og fikk timet det med at mamma hadde fri fra jobb etc. Da vi endelig kom frem spurte jeg etter kjolen, og sa jeg hadde ringt og undersøkt. Damen ser raskt på meg og sier kjapt at "joda, den kjolen har vi, men den er jo altfor stor for deg". Og ja, den viste seg å være hele 9 størrelser for stor!!! I amerikanske størrelser var den str 26, og jeg skulle ha str 8...=norsk str 38. Så kjolen var i norsk damestørrelse 56... Var litt vanskelig å holde den sammen rundt meg...syns godt hun kunne opplyst det på telefonen... :evil: Ellers har det vært flere tråder her tidligere om servicen i endel brudesalonger, mange pussige historier å lese. Og jeg kan legge til at de fleste kjolene i de norske salongene er ganske like. Bare ta en titt på kjolene som er til salgs på finn.no, de er jo kliss like alle sammen...syns jeg ihvertfall. Jeg har selv funnet en som er litt annerledes, litt mer moderne, og jeg endte med å finne den på ebay. Men lykke til, det ordner seg nok til slutt!
majan Skrevet 9. juli 2004 #8 Skrevet 9. juli 2004 veit ei venninne av meg var veldig skuffet over servicen i brudesalongen i den nærmeste byen hun bor i. så hun endte opp med og reise 1,5 timer til neste by. og hun ble tatt imot med kjempe service
lene Skrevet 11. juli 2004 #9 Skrevet 11. juli 2004 Var også kjempeskuffet på de 2 første plassene jeg var på - de fant ingen kjoler som passet for meg - jeg så svær ut i alle - og jeg er egentlig ei lita jente. i den 3. jeg var i fant jeg derimot drømmekjolen - fant mange som satt perfekt faktisk. Det var på Kristins brudegalleri i Lillesand, 20 min fra Kristiansand. Hun hørte på mine ønsker og kom med kjoler utifra det, samt type bryllup og de som passet formene mine! Kjempe fornøyd :-) :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå