Frk. Belle Skrevet 11. september 2014 #1 Skrevet 11. september 2014 Jeg liker å ha med pølser som stekes på primus på tur og jeg liker smakfulle gjerne litt grove pølser. Lammepølser, Bratwurst, Reinsdyrpølser. Nå skal jeg på tur med en venninne som ikke spiser svin og jeg oppdaget alle favorittpølsene mine inneholder svin.. Noen som har tips til gode pølser uten svin? Vet jo at det finnes kyllingpølser men vil helst ha noe litt mer spennde... Eller kanskje må vi ta karbonader eller noe i stede?
Frk. Belle Skrevet 11. september 2014 Forfatter #2 Skrevet 11. september 2014 Fant denne.. http://www.prior.no/poelser/paprika-og-chilipoelse-article34915-16723.html Får håpe jeg får tak i den selv om sommeren er på hell..
Devilheart Skrevet 11. september 2014 #3 Skrevet 11. september 2014 Dessverre så tviler jeg sterkt det finnes ren storfekjøttpølser i norske markedet som ikke inneholder svin, da må man ty til Prior som har noen varianter. På grillen liker jeg Ostegrill best, og som tilbehør foretrekker jeg de tjukke Kjøttpølsene (de som er bare 5 stk i pakken). Svinesund derimot selger de all slags halal pølser. Sjelden jeg kjøper derfra nå, men i sin tid elsket jeg de av merket Egetürk i konserveringsbokser. Så kan evt. ta en tur dit om du/dere har mulighet først. Evt. kan du spørre henne også om hvilke hun syns er best.
AnonymBruker Skrevet 11. september 2014 #4 Skrevet 11. september 2014 Du får utmerkede og veldig gode grillpølser av rent storfekjøtt (av høy kvalitet) og lammekjøtt hos denne småskalaprodusenten: http://www.tjoremat.no/Produkt.html https://www.facebook.com/pages/Tjore-Gardsmat/326099011213?sk=info&ref=page_internal Kanskje litt vanskelig å få tak i på kort varsel om du ikke bor i Bergensområdet, men definitivt noe å tenke på tll en annen gang. Storfepølsene er også glutenfrie, og dermed supre til allergikere. Anonymous poster hash: dc082...2a0
AnonymBruker Skrevet 11. september 2014 #5 Skrevet 11. september 2014 Fant denne.. http://www.prior.no/poelser/paprika-og-chilipoelse-article34915-16723.html Får håpe jeg får tak i den selv om sommeren er på hell.. Sommer sortimentet forsvinner når skolene starter igjen ca. Så tviler på at du finner den.. Men det kan jo hende du er heldigAnonymous poster hash: d5454...24f
Gjest rådyr Skrevet 11. september 2014 #6 Skrevet 11. september 2014 Rema reklamerer med bratwurst og chili/ostegrill av kylling.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå