Gå til innhold

UPS og toll...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, jeg har bestilt en pakke fra USA og fått den levert av UPS. Kostet godt over 200-kronersgrensa, så jeg forventet å betale MVA på den.

Ble oppringt i dag mens jeg var på skolen, men faren min var hjemme, så jeg sa at de bare kunne levere den. Senere ble jeg oppringt to ganger, men hadde tlf på lydløs i timen, så oppdaget det ikke før jeg var hjemme. Da hadde sjåføren lagt pakken utenfor naboens hus... Får jeg noen regning på MVA i posten nå eller må jeg ta kontakt med noen?



Anonymous poster hash: 94b68...bf8
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er ganske vanlig å få dette MVA-kravet i ettertid, såfremt du faktisk skal betale MVA. Bøker fra utlandet til eget bruk er jo momsfrie, for eksempel. Hvis ikke er det altså vanlig å få dette MVA-kravet i posten i ettertid, antagelig om et par-tre uker.



Anonymous poster hash: 2c4dc...91b
Skrevet

Jeg fikk det en stund etterpå. Var UPS som leverte til meg også.

Skrevet

Har nästan alltid fått det efterpå, kommer nog en räkning i posten ska du se.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...