Gå til innhold

Barne reise alene med Norwegian


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har jeg forstått det riktig ved at bestilling av flybillett til barn som reiser alene må skje via tlf ? Noen som vet hvor mye assistansen koster?



Anonymous poster hash: c97a0...177
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har jeg forstått det riktig ved at bestilling av flybillett til barn som reiser alene må skje via tlf ? Noen som vet hvor mye assistansen koster? Anonymous poster hash: c97a0...177

Assistanse skal ikke koste noe. Reise med assistanse skal skje på telefon, evt. At du reserverer på nett rett før du ringer.

Anonymous poster hash: c15a2...481

Skrevet

Du betaler et tillegg for assistanse for barn som reiser alene. Bestillingen på Norwegian må gjøres over telefon så vidt jeg husker - og senest 2 døgn før avreise. Du oppgir da hvem som skal levere og hente barnet. Du må fylle ut et skjema som skal tas med på flyplassen. Vedkommende som leverer og som henter må ha legitimasjon. Er usikker på om barnet må ha legitimasjon. Den som følger barnet må oppholde seg på flyplassen (og være tilgjengelig), til flyet er i lufta. Vi bruker som regel SAS, men tror ikke det er så store forskjeller mellom de to selskapene.

Skrevet

Du må ringe, SAS tar slike bookinger på nett men ikke norwegian.

Det koster 299;- hver vei hos norwegian og det betales på flyplassen.

Hos SAS koster der 250;- og blir trukket fra kort ved bestilling.

Skrevet

Barnet trenger forresten ikke legitimasjon men leveres ikke ut til noen uten at de viser legitimasjon såklart.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...