Gå til innhold

Våkner full av svette hver natt uten grunn. Hva er grunnen til dette?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hver eneste natt våkner jeg og er søkkvåt av svette. Må snu pute og dyne og skifte på senga hver dag. Dette begynner å bli fryktelig slitsomt. Det er de månedene at det har blitt så ille som dette. Jeg er ikke plaget med svetting ellers, og er heller en person som fryser lett. Har det kjølig på soverommet så det er ikke årsaken til at jeg svetter. Noen som har vært i samme situasjon som meg? Begynner å bli ganske fortvilende dette....

Er 32år.

Anonymous poster hash: 48851...66c

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kan være tidlig overgangsalder?



Anonymous poster hash: 9303b...f4c
Skrevet

tidlig overgangsalder? Noen kommer veldig tidlig i overgangsalderen.



Anonymous poster hash: 334b6...cbf
Skrevet

Det pleier å tyde på hormonforstyrrelser. Overgangsalder, stoffskiftesykdom, PSM osv. Gå til legen.



Anonymous poster hash: 97ac6...0f6
Skrevet

Har du skumgummimadrass eller/og en syntetisk dyne? Dette opplever mange at blir for tett og lite luftig. Dermed kan du reagere med å svette mye.

Skrevet

Uff, ikke skrem meg da :( Og jeg som ikke har barn og nylig startet prøvingen :(

Anonymous poster hash: 48851...66c

Skrevet

Hei jeg har også hatt sånne netter i perioder! Uten at jeg vet noenting som helst vitenskapelig så har dette vært i perioder hvor jeg har trent veldig mye på ganske høy intensitet, og følt at jeg begynte å bli overtrent! Det ble så ille en periode at jeg måtte sove med morgenkåpe fordi sengetøyet i seg selv ble såpass klissvått at det ikke tørket og da endte jeg med å fryse! Kan legge til at ellers svetter jeg ekstremt lite kunne latt være å dusje etter trening ofte pga null svette, men jeg dusjer selvom

Så det som funket for meg var å roe ned intensiteten på trening (kuttet blant annet noen kortintervall økter) i tillegg til generelt mer hvile og restitusjon mellom de andre øktene (sagt nei til endel sosaile aktiviteter for å sørge for nok hvile). Nå har jeg ikke hatt slite svettetokter på en god stund faktisk!

Så Ts, om du trener burde du kanskje roe det litt ned ;)

Skrevet

Har du sluttet på p-piller?

Anonymous poster hash: b8971...70d

Skrevet

Har du sluttet på p-piller?Anonymous poster hash: b8971...70d

Nei, aldri brukt P-piller.

Og ja trener.

Anonymous poster hash: 48851...66c

Skrevet

Hovne lymfekjertler? Ville dratt til lege.



Anonymous poster hash: 007f1...4fd
Skrevet

Diabetes? Eksen min sleit med dette og han hadde diabetes.



Anonymous poster hash: 6e01f...3a2
Skrevet

Bare gå til legen, ikke prøv å finn svaret på nettet

  • Liker 1
Skrevet

Jeg pleier å oppleve det hvis det er såpass kalt i rommet/jeg har på meg så lite klær at jeg "forsegler" meg under dyna som en kokong så det ikke blir noe lufting. Da våkner jeg flere ganger gjennom natta av at jeg er kliss våt.

Det som hjelper meg er å ha på pysj/joggebukse og sokker og evt en tynnere dyne eller et pledd i stedet, så kan jeg fint ha armer eller bein ute.

Skrevet

Denne type svette er et av flere symptomer på leukemi. Men det kan selvsagt også skyldes andre ting. Min søster har hatt leukemi.

Anonymous poster hash: c406a...bce

Skrevet

Du går ikke på noen medisiner? Ellers er det nok lurt å ta seg en tur til legen ja, kan være så mangt.

Skrevet

Takk fo alle svar dere. Jeg har bestillt time hos lege, men timen er ikke før om nesten 2 uker og det gjør ikke saken bedre, jeg holder på å bli gal!! :( Gruer meg til inatt, huff.

Ts

Anonymous poster hash: 48851...66c

Skrevet

Er nok bare noe hormonubalanse. Kanskje du da har mangel på noe i kroppen din..

Anonymous poster hash: b8971...70d

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...