Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har du forsikring på noen av lånene?

Hvorfor? Hvorfor ikke?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Forsikring på lån? Viste ikke om noe slikt eller hva det innebærer.



Anonymous poster hash: 196fb...957
Skrevet

Jeg har en dødsrisikoforsikring med utbetaling tilsvarende summen på det opprinnelige boliglånet, som jeg tok da jeg tok opp lånet. Så om jeg dør forsvinner boliglånet helt.

Anonymous poster hash: 40fb0...039

Skrevet

Forsikring på lån? Viste ikke om noe slikt eller hva det innebærer.

Anonymous poster hash: 196fb...957

Det finnes en forsikring som betaler avdrag og renter på lånet hvis man mister jobben eller blir ufør etc, men koster svinemye. Lønner seg bare hvis man ikke har noen mulighet til å bli boende hvis noe skjer. De aller fleste vil kunne ha mulighet til ett års avdragsfritt f.eks. Og hvis man blir permanent ufør har man vel ofte andre forsikringer som sikrer utbetalinger.

Anonymous poster hash: b2299...e68

Skrevet

Ingen egen gjeldsforsikring, men ufør og liv har jeg. Liv er testamentert til samboeren, det samme er pensjonssparingen.

Skrevet

Gjeldsforsikring må tegnes samtidig med at man tar opp lån, tror og lånet og forsikringen må være hos långivers forsikringsavtaleselskap.

I hvertfall var det slik for noen år siden.

Anonymous poster hash: 6659e...ee2

Skrevet

Før da jeg var liten, så trodde jeg at lån og slikt ble automatisk slettet når man døde.

Jeg har ingen forsikring på mitt lån.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...