Gjest Anonymous Skrevet 5. juli 2004 #1 Skrevet 5. juli 2004 handler man på nett så er grensen 200 kr. da kommer avgiftspolitiet og skal ha sitt. reiser man til utlandet kan man handle for 5000 uten at det skjer noe. Hvorfor den store forskjellen?
monja Skrevet 5. juli 2004 #2 Skrevet 5. juli 2004 Kanskje det går an å sende en mail til tollvesenet for å høre? De bruker å være behjelpelige med svar.
jordbær Skrevet 5. juli 2004 #3 Skrevet 5. juli 2004 handler man på nett så er grensen 200 kr. da kommer avgiftspolitiet og skal ha sitt. reiser man til utlandet kan man handle for 5000 uten at det skjer noe. Hvorfor den store forskjellen? Forskjellen er at du kan bestille ting for 5000kr mange ganger på en kort tid hjemmefra, og sansynligheten for at du faktisk reiser like mange ganger til utlandet er veldig liten. Skjønner? Dette er jo selvfølgelig for å begrense privatpersoners handel fra andre land.
Gjest Anonymous Skrevet 5. juli 2004 #4 Skrevet 5. juli 2004 5000 hjemmefra? det skal bli dyrt med all portoen. Jeg reiser ofte. En g pr.mnd. Det kan bli mye om jeg hadde muligheten/råd til å handle for 5000 hver gang.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå