punkyB Skrevet 2. juli 2004 #1 Skrevet 2. juli 2004 og som får sprøyte - husker dere hvilken måleverdi dere hadde ? Er den mye lavere enn referanseverdien ? Grunnen til at jeg spør er at jeg ligger lavt men innenfor ref.verdi. Har fått beskjed om å spise kosttilskudd - vil ellers passe på å spise riktig mat. hvor lavt skal det være før man må ta sprøyter?
Gjest Anonymous Skrevet 2. juli 2004 #2 Skrevet 2. juli 2004 Jeg tror min måleverdi var 140.Har begynt på medisin/tabletter.
Soul Skrevet 2. juli 2004 #3 Skrevet 2. juli 2004 Jeg lå under ref.verdien da jeg hadde B12-mangel. Husker dessverre ikke måleverdien! Fikk det pga. dårlig kosthold... Var fryktelig trøtt, slapp og noe kvalm. Jeg fikk sprøyter, det hjalp godt etter en stund. Tror fortsatt jeg ligger lavt, men ikke for lavt. Mener å ha hørt at det er stor forskjell på hva som er normalt for den enkelte.
Amarante Skrevet 2. juli 2004 #4 Skrevet 2. juli 2004 Jeg hadde b12 mangel, den lå langt under normalen første gang jeg målte..men andre gangen så hadde den gått opp igjen. Jeg var trøtt og svimmel, besvimte et par ganger også
Lala Skrevet 2. juli 2004 #5 Skrevet 2. juli 2004 Jeg har også hatt B12 og B6 vitaminmangel (henger ikke de sammen med folsyre?). Lå under referanseverdien med ca 5 uten at jeg husker hva referanseverdien var. Legen sa at det var så lite under at det ikke var noen vits å gjøre noe med. Men mangel av disse vitaminene ligger til famlien tror jeg (hvis det er mulig da, at vi ikke tar de opp like godt som vi burde mener jeg). Kan huske at min mor så lenge jeg har levd har blitt prakket på disse vitaminene. Kan få alvorlige sinnslidelser uten.. Og det har hun også forøvrig slitt med. Dessuten har mine søstre også slitt litt med mangel på disse vitaminene.. Var litt kritisk da hun ene fant ut at hun ville ha barn, men ble en periode frarådet å prøve inntil hun hadde fått opp verdiene.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå