Ambivalent Skrevet 14. august 2014 #1 Skrevet 14. august 2014 Har en macbook pro fra 2009. Den har i det siste blitt utrolig treg og nesten umulig å bruke, og i går sa den takk for seg. Den nekter å starte, dvs jeg kom inn på pålogging, men fra det punktet var det bare regnbuehjul. Prøvde så sikker oppstart, men da skrur macen seg helt av. Hver gang. Jeg kommer altså ikke inn. Kan det være harddiskfeil? Hadde uansett planer om å bytte til ssd-disk snart. Noen som har opplevd det samme?
Gjest Gjest Skrevet 14. august 2014 #2 Skrevet 14. august 2014 Ta den med til reparasjon, for den skal ha noen år igjen altså.
AnonymBruker Skrevet 14. august 2014 #3 Skrevet 14. august 2014 Ta den med til reparasjon, for den skal ha noen år igjen altså. Det er særdeles lite hensiktsmessig å bruke penger på en fem år gammel laptop hvis det er mye som er defekt. Anonymous poster hash: 57bdc...729
Gjest Gjest Skrevet 14. august 2014 #4 Skrevet 14. august 2014 Det er særdeles lite hensiktsmessig å bruke penger på en fem år gammel laptop hvis det er mye som er defekt. Anonymous poster hash: 57bdc...729 En Mac bruker å være hardfør.
EDM Skrevet 14. august 2014 #5 Skrevet 14. august 2014 Anbefaler å kjøpe en ny! Jeg tok den inn til reperasjon hvor jeg fikk erstattet noen elementære deler dvs. harddisk. Regningen kom på 5000 og der satt jeg med en 4 år gammel pc 5000 kr fattigere. Nei! Kjøp deg en ny til 9k
AnonymBruker Skrevet 14. august 2014 #6 Skrevet 14. august 2014 Kan være verd å ta den med for et prisoverslag i alle fall. Om det bare er noe småtteri bør den leve videre i noen år til, men om det krever at andre ting må oppdateres også kan det bli kostbart. Blant annet gjelder dette software. På et eller annet tidspunkt får man ikke oppdatert OSX og derfor ikke brukt nyere programvare. Anonymous poster hash: 07b0c...eee
Ambivalent Skrevet 14. august 2014 Forfatter #7 Skrevet 14. august 2014 Nå driver jeg og reinstallerer os'en, og legger inn siste timemachine-kopien. Formaterte hele disken først. Spent på hva som skjer. Fikk beskjed på diskverktøyprogrammet at disken var skadet og ikke kunne repareres forresten. Spørs om jeg bytter ut harddisken med en ssd, koster vel en tusenlapp. Å gå til noen som reparerer gidder jeg ikke, går fint å fikse ting selv. Men om det ikke går, må det vel bli en ny.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå