Gå til innhold

Hva er deres budsjett og hvilket type bryllup?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor mye ligger deres budsjett på, hvordan type bryllup skal dere ha, hvor mange, gjør dere alt selv, delvis selv eller?? Kjør på!

Anonymous poster hash: b0ecd...21f

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ca 80 tusen.

lite bryllup på under 30 stk.

Pynter selv,

vertskapet på gården ordner mat, serverer vin/øl til maten. Fillet buffet til middag.

fri bar(også alkoholfritt) hvor drikkevarer og noen oppskrifter til noen drinker står så gjestene kan ordne selv.

Vertskapet rydder.

  • Liker 1
Skrevet

28 gjester

Max 25 000kr

Gifter oss i kirken, så en fest/middag hjemme

Anonymous poster hash: 5b4f2...5d2

Skrevet

Opprinnelig budsjett: 100 000

Foreløpig estimerte faktiske kostnader: 110 000

Vil si vi har et ganske jordnært norsk/samisk-bryllup uten nødvendig dilldall. Nøkternt på mange måter, utenom på mat og drikke, der har vi ikke spart, og på fotograf. Alle andre løsninger er rimelige og enkle (ingen brudekjole, ingen brudebukett, ingen candybar eller stoltrekk eller fancy stolsløyfer, enkle invitasjoner, ikke band, borddekor er sånt vi har fra før).

Gjør alt selv utenom foto og mat, har leid inn kokk til det. Men ellers kjøper vi inn alkohol selv, pynter lokalet selv, lager egen spilleliste osv. Håper og tror det blir en morsom kveld, med gode venner og familie, god musikk og mye dansing. Enkelt og greit.

Skrevet

Budsjett: 100.000

Gjester: ca 30

Skal ha et lite og enkelt bryllup med fri bar. Alt på et sted (hotel) hvor vi slipper å gjøre noe selv (utenom litt pynting) hvor vi også dekker overnatting til gjestene. Dropper fotograf og frisør/sminke. Håper på avslappet atmosfære uten toastmaster, ingen planlagte taler og ingen selskapsleker.

Anonymous poster hash: 0974a...77e

Skrevet

Rundt 60 000

50 gjester

Hjelp av foreldrene på mat, men har alt av drikke selv. Lager invitasjoner, bordkort, meny, program selv.

Gjest ...sunny...
Skrevet

Opprinnelig budsjett 125 000, endte opp med å bruke 190 000 :P

Kirkebryllup, bryllupsmiddag- og fest på hotell. Ca 85 gjester.

Klassisk og elegant bryllup, med treretters middag og live musikk.

Skrevet

Dere som har svart, er dette inkl alt, ringer og bryllupsreise?

Anonymous poster hash: b4a93...c64

Gjest ...sunny...
Skrevet

Dere som har svart, er dette inkl alt, ringer og bryllupsreise?

Anonymous poster hash: b4a93...c64

Alt inkludert hos meg, men bryllupsreisen kom utenom :)

Skrevet

Dere som har svart, er dette inkl alt, ringer og bryllupsreise?

Anonymous poster hash: b4a93...c64

Og både det dere betaler selv, og ev. det foreldre/andre betaler? I en del tråder her inne virker det som utgifter brudeparet ikke betaler selv ikke kommer med i regnestykket. Da er det vanskelig å få et helhetsinntrykk.

Skrevet

Budsjett: 100.000

Gjester: ca 30

Skal ha et lite og enkelt bryllup med fri bar. Alt på et sted (hotel) hvor vi slipper å gjøre noe selv (utenom litt pynting) hvor vi også dekker overnatting til gjestene. Dropper fotograf og frisør/sminke. Håper på avslappet atmosfære uten toastmaster, ingen planlagte taler og ingen selskapsleker. Anonymous poster hash: 0974a...77e

Ringer er inkludert. Bryllupsreise har ikke vært et tema. Vi betaler selvfølgelig alt selv.

Anonymous poster hash: 0974a...77e

Skrevet (endret)

Dere som har svart, er dette inkl alt, ringer og bryllupsreise?

Anonymous poster hash: b4a93...c64

De 110 000 jeg nevnte var inkludert "alt" - men vi har ikke bryllupsreise. Det tar vi oss ikke råd til, rett og slett.

Edit: Og vi betaler alt selv. Enig i at det andre betaler også bør tas med i "budsjettet"/kostnadsoversikten. Bryllupet er jo ikke gratis selv om foreldrene betaler alt.

Endret av Ciegus
  • Liker 1
Skrevet

Dere som har svart, er dette inkl alt, ringer og bryllupsreise? Anonymous poster hash: b4a93...c64

28 gjester

Max 25 000kr

Gifter oss i kirken, så en fest/middag hjemmeAnonymous poster hash: 5b4f2...5d2

Ja, dette inkluderer alt.

Anonymous poster hash: 5b4f2...5d2

Skrevet

hos oss er alt uten bryllupsreisen inkludert.

Skrevet

Rundt 70 000, 58 gjester, proff fotograf, Human etisk-vigsel, selskapslokale i byen med tapasbuffet (som de lager), fri bar med medbrakte drikkevarer.

Vi har ikke bryllupsreise med to netter i suite på hotell forbindelse med bryllupet.

MEN!

Jeg har sydd kjolen selv, gjør hår/sminke selv, forloveren min og jeg gjør alt av blomster, laget alle papirting selv (bordkort, invitter, meny, program etc).



Anonymous poster hash: 6f6b5...57e
Skrevet

Dere som har svart, er dette inkl alt, ringer og bryllupsreise?

Anonymous poster hash: b4a93...c64

Vi skal ikke ha en klassisk bryllupsreise. Tenker mer i baner sykkelferie i Norge :)

Men alt annet er inkludert. Var rundt 50 000 før jeg kjøpte kjolen min 👼

Skrevet

120 000. 80 gjester på grendehus. Gjør alt bortsett fra hovedretten selv. Ikke inkludert bryllupsreise. Er bare blitt så dyrt med alle disse små utgiftene =(



Anonymous poster hash: 56b00...3a9
Gjest Bryllupsjenta2015
Skrevet

460 000, ca 130 gjester, inkludert alt. Betaler alt selv.

Skrevet

Tenker at det kommer på mellom 100-150.000 kr. Det blir et relativt stort gjester med flere enn 70 gjester. Vi får se hva det blir til. Og det blir fri bar, tre eller fire retters middag osv. Vi har valgt en gård der vi skal gifte oss når den dagen kommer.

Mvh Yvonne :heiajente:

Skrevet

460 000, ca 130 gjester, inkludert alt. Betaler alt selv.

Åj. Det var mange gjester, og dyrt. Er det pga antall gjester det blir så dyrt eller ?

Anonymous poster hash: b4a93...c64

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...