Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg er litt oppgitt etter å ha lest en del i forumet her om folk som hevder at arrene deres har forsvunnet etter en eller annen behandling,men hvor det viser ser at det er snakk om pigmentasjon og jeg syns det er på tide å egentlig lære seg forskjellen slik at det ikke oppstår misforståelser og lignende.

PIH (post-inflammatory hyerpigmentation) er de røde flekkene. Det er som det engelske navnet tilsier røde flekker etter at betennelsen har gått ned. Disse forsvinner 100% med tid,ellers så kan man fremskynde prosessen med peelinger o.l. Hovedsaken her er at før eller senere så forsvinner de for godt.

Disse kan også etterlate seg arr men det er IKKE det samme som arr.

Arr er permanente søkk/hull/ujevnheter i huden som kun kan behandles med enten syre/spesielle peelinger hos hudklinikk/laser. Disse kan kanskje også bli litt mindre synlige med tiden,men til og med det beste produktet kan ikke fjerne arr 100%. De kan reduseres til den grad at de blir så godt som ikke synlige.

http://www.kk.no/livsstil/sliter-du-med-arr-etter-kviser-27775

Håper enkelte lærer forskjellen en gang for alle,så man ikke går rundt og reklamerer at man har kvittet seg med arrene helt når det ikke er tilfelle.



Anonymous poster hash: 02d03...195
  • Liker 3

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...