jolie Skrevet 29. juni 2004 #1 Skrevet 29. juni 2004 Jeg er helt grønn på området, og kanskje en smule seint ute. Men nå som jeg endelig har ferie får jeg benytte tiden til å ta noen telefoner. Men til hvem? Hvor henvender jeg meg ang borgerlig vielse? Heter det i det hele tatt borgerlig vielse? Må jeg kontakte HumanEtikerne? Har jeg veldig dårlig tid? (desember) Tusen takk for svar! Det har nok ikke helt gått opp for meg at vi faktisk håper på å være gift innen et halvår..
Gjest Madley Skrevet 29. juni 2004 #2 Skrevet 29. juni 2004 Du er tvert imot ute i god tid! Når man gifter seg borgelig kanman ikke bestille tid noe tidligere enn fire måneder før!
Suzy Skrevet 29. juni 2004 #3 Skrevet 29. juni 2004 Kontakt Human Etisk forbund du - de får vielsesrett utpå høsten, så da er du ute i akkurat passe tid
Gjest Gjesta Skrevet 29. juni 2004 #4 Skrevet 29. juni 2004 Det er ikke nødvendig å kontakte Humanetisk Forbund for å få borgerlig vielse! Tinghuset i ditt sogn er vel stedet å starte! Og som Madley sier - man kan ikke fastsette datoen før 4 mnd før - så du har fortsatt god tid! K, som er litt usikker sjøl!
jolie Skrevet 29. juni 2004 Forfatter #5 Skrevet 29. juni 2004 4 måneder før? Snakk om gambling på datoen for de som skal ha stort selskap.. Det skal ikke vi, men hadde vært fint å få den datoen vi helst vil ha likevel, da. Er det stor rift om dagene forresten? Hihi, jeg spør og spør - dette er uutforsket terreng for meg Det er jo Oslo det gjelder, og jeg har jo sett Tinghuset og alltid trodd at jeg skal henvende meg der. Men mine foreldre ble viet hos sorenskriveren, og her i Oslo er det også noe som heter sorenskriverkontoret el.l. Og hvorfor jeg spør her istedet for å ta en telefon til begge stedene, kan jo enhver lure på Takker så mye for svar!
tøydukke Anna Skrevet 29. juni 2004 #6 Skrevet 29. juni 2004 Du kan jo også f.eks gå inn på http://www.domstol.no/Domstolene/no/1358304i.html og titte! Her finner du litt informasjon hvert fall. :-)
magnhild Skrevet 29. juni 2004 #7 Skrevet 29. juni 2004 Skal du gifte deg Jolie?? Så morsomt!!!!! Gratulerer da!!! (burde jeg fått dette med meg egentlig??) :oops:
Vimsevips Skrevet 29. juni 2004 #8 Skrevet 29. juni 2004 Her borte kan man bestille lenge før 4 mnd før. Vi bestilte i januar/februar, og gifter oss ikke før i august. Så den tidsbegrensningen varierer nok noe fra sted til sted. Derimot kan man ikke levere papirene før 3-4mnd før, har funnet ut at dette varierer litt også.. Kontakt nærmeste sorenskriverkontor, eller HumanEtiskForbund der du bor. De kan ta i bruk vigselsretten sin på slutten av dette året/begynnelsen av neste.
Bokalven Skrevet 29. juni 2004 #9 Skrevet 29. juni 2004 http://www.brudepikene.no/borgerlig_vielse.htm Se også Oslo byfogd sine sider: http://www.domstol.no/obyf/
jolie Skrevet 12. juli 2004 Forfatter #10 Skrevet 12. juli 2004 Tusen takk for svar alle sammen! Jeg har endelig fått somla meg til å ringe byfogden, så nå kommer papirene i posten om kun kort tid. Magnhild: Jeg vet ikke om du burde ha fått det med deg. Jeg er ærlig talt ikke sikker på om jeg har nevnt det noe sted. Men tanken er å gifte oss på tiårsdagen vår, den 16. desember. Det blir giftemål og middag på en bedre restaurant med forloverne og forhåpentligvis foreldrene våre. Vi har ikke snakka med dem om 'detaljene' enda - vi vet dem jo ikke selv!
Foxy Mary Skrevet 12. juli 2004 #11 Skrevet 12. juli 2004 Kontakt Human etisk forbund,det er de som skal stå for sermonien vår om 12 dager. De er kjempe flinke. de får vigselsrett til høsten, så da slipper du byfogden. Men ta kontakt 4 mnd før bryllupet. LYKKE TIL!!!!
jolie Skrevet 12. juli 2004 Forfatter #12 Skrevet 12. juli 2004 Jeg vet ikke helt enda om vi vil ha en vielse i regi av human etisk forbund Men takk for tipset! :D
Vimsevips Skrevet 12. juli 2004 #13 Skrevet 12. juli 2004 HEF starter ikke vielsene sine før nyttårsaften. Så før den tid blir det bare sermonier i etterkant. Det blir også diskutert om man ikke skal ha sermonier i det hele tatt fra den nye vigselsloven trer i kraft (1.10.04) og frem til 31.12.04 når man altså starter med fullverdige vielser.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå