AnonymBruker Skrevet 25. juli 2014 #1 Skrevet 25. juli 2014 Noen som vet om det finnes en god bok om alle egenskapene til forskjellige matvarer? Da mener jeg en bok der man kan slå opp på f. Eks jordbær og finne ut hva den er bra for (at den inneholder mase antioksidanter og c- vitaminer) Anonymous poster hash: c9aee...008
Gjest Allergikeren Skrevet 26. juli 2014 #2 Skrevet 26. juli 2014 Jeg vet ikke, men boken "Frisk av mat" deles inn etter kroppsfunksjoner. Mat for hjertet, blodet, skjelettet, etc. Hvert tema tar for seg matvarer som er gunstig, hva du bør unngå/redusere, og næringsinnhold. Men der er stikkordregister for både sykdommer og matvarer, så for så vidt kan jo den også brukes til det du spør etter også.
Duckie Skrevet 27. juli 2014 #3 Skrevet 27. juli 2014 Litt usikker på om det var dette du tenkte på, men Mattilsynet git ut noe de kaller for matvaretabellen, finnes både på nett og skal også finnes i bokform.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå