tøydukke Anna Skrevet 24. juni 2004 #1 Skrevet 24. juni 2004 Hvor lenge før bryllupsdagen hadde dere funnet kjolen? Jeg har forstått at det gjerne kan ta lang tid å bestille, så det hadde vært greit å høre om deres erfaringer... Det er jo tross alt en viktig avgjørelse å finne den rette kjolen og jeg synes i grunnen det virker litt vanskelig.. Kikker og kikker.... :-?
Aelwyn Skrevet 24. juni 2004 #2 Skrevet 24. juni 2004 Begynn allerede nå og titte innom brudesalonger etc! Jeg har ett år på meg, og vet at det kan ta 3-4mnd før man får kjolen om man er uheldig! (Har forelska meg i fler, men ikke funnet "DEN" kjolen.)
Gjest Tabby Skrevet 24. juni 2004 #3 Skrevet 24. juni 2004 Jeg skal gifte meg på nyttårsaften og bestemte meg for kjole for under en måned siden. Det er jo ingen høysesong for brudekjoler da, og den jeg skal ha er bare til leie, så det var ikke noe problem.
vimsa Skrevet 24. juni 2004 #4 Skrevet 24. juni 2004 Fant min i august i fjor... Og da var det 10 måneder igjen til den store dagen. Men jeg falt for denne kjolen med en gang jeg fikk den på meg, så da var det ikke noe tvil! :-)
Martha Stewart Skrevet 24. juni 2004 #5 Skrevet 24. juni 2004 Jeg har ett år på meg, og vet at det kan ta 3-4mnd før man får kjolen om man er uheldig! 3-4 mnd er ofte standardtid på levering av brudekjoler tror jeg. Hvis du er uheldig kan det ta enda lengre tid! :-? Jeg skal gifte meg om ett år (i morgen!) og hadde egentlig ikke tenkt å bestille kjole før tidligst høsten. Men så begynte jeg jo å kikke nå da og vips så fant jeg drømmekjolen! Siden den er en 2003-modell tar jeg ikke sjansen på at den går fra meg hvis jeg venter, så derfor har jeg tenkt meg på brudesalongen om en uke for å bestille... Da tar det 3-4 mnd før jeg kan hente kjolen.
Brurabrurabrura Skrevet 24. juni 2004 #6 Skrevet 24. juni 2004 Vanlig leveringstid på brudekjoler er 3-6 mnd, alt etter hvilket merke det er. Noen har kortere og noen har til og med lengre. Jeg ville beregnet meg minst 1 måned ekstra i forhold til leveringstiden. Det kan jo skje en million ting underveis. Kjolen kan gå istykker under frakt, de som sender kan være trege, man kan gå mye opp og ned i vekt og ha behov for ekstra tilpasning. Hvis man gifter seg i høysesongen er det masse trøkk på sydamene og til sist er det kjempeålreit å ha kjolen klar i skapet noen uker før Dagen. Jeg fikk kjolen min lenge før jeg var lovt den. Fikk 3-4 måneder men fikk den etter bare 2.
*Emma* Skrevet 24. juni 2004 #7 Skrevet 24. juni 2004 Ha ha jeg har funnet kjole alt (ikke kjøpt da) og jeg har ikke noen dato engang
Pip Skrevet 24. juni 2004 #8 Skrevet 24. juni 2004 Gifta meg sist i juni, fann kjolen sist i januar, altså 5 mnd. før. Det gjekk heilt fint, leveringstida var omtrent 3 mnd (til kjolen var i salongen, og så skulle dei sy han litt inn og sånn, men hadde altså god tid).
Gjest Muslingen Skrevet 24. juni 2004 #9 Skrevet 24. juni 2004 Jeg fant kjolen "min" 5 mnd før bryllupet. 2 uker før bryllupet var den ennå ikke kommet...lang leveringstid. Så da måtte jeg i all hast finne ny kjole. Heldigvis hadde salongen en annen kjole som jeg falt totalt for da jeg fikk den på meg, så det ordnet seg. Men at det lønner seg å være ute i god tid, er det ingen tvil om!!
tøydukke Anna Skrevet 24. juni 2004 Forfatter #10 Skrevet 24. juni 2004 Jeg har begynt å se da og har vært innom et par brudesalonger, men jeg synes det er så mye... Og så fryktelig mye "stæsj" på mange av kjolene.. Ønsker meg noe litt enklere - ikke en superenkel kjole, men en som ikke har altfor mye krimskrams... Jeg skjønner hvert fall at det kan lønne seg å fortsette med jevnlig titting. Vil jo ha en kjole som er "perfekt" liksom..
Lullu Skrevet 24. juni 2004 #11 Skrevet 24. juni 2004 Hei! Jeg gifter meg i oktober, og startet letingen i februar. Fant kjole i mars, og denne har ikke kommet enda. Rett rundt hjørnet tenker jeg. Når kjolen er mottatt, skal mamma sy slør og ekstra slep. Derfor godt at den kommer såpass "tidelig". Vil jo ikke at hun skal stresse med å sy den siste mnd. (hun har mange jern i ilden), så vil jeg jo også ha alt på plass i god tid :-) Hadde frieriet kommet før, er det godt mulig jeg hadde startet letingen før. Morro å prøve kjoler syntes jeg!
Fru Snurp Skrevet 24. juni 2004 #12 Skrevet 24. juni 2004 Jeg fant min kjole 3 1/2 mnd. før bryllupet. Den var på plass i butikken 1 1/2 mnd etter bestilling. FANTASTISK service fikk jeg også. Takk Lise :-)
Peluche Skrevet 24. juni 2004 #13 Skrevet 24. juni 2004 Det kommer helt an på hvilket merke du skal ha og kan knapt styres av brudesalongene. Forskjellige merker har sine egne leveringstider, for ikke å snakke om forsendelsesmetoder hvis framsendelsestid varierer voldsomt. Enkelte produsenter produserer og lagrer, andre produserer nesten utelukkende på ordre. Sånn er det i alle bransjer, men spesielt i denne.
Bokalven Skrevet 24. juni 2004 #14 Skrevet 24. juni 2004 Hvor lenge før bryllupsdagen hadde dere funnet kjolen? Det kommer sikkert veldig ann på hva slags type kjole du skal ha og en del andre ting. Noen finner den tidlig, andre "i siste liten". Selv tenker jeg på å sy kjole selv, men kommer neppe til å begynne med det første, vi har ikke satt dato enda. Dessuten vil jeg finne ut hvordan jeg egentlig vil ha den, kikke litt rundt på kjoler for å få inspirasjon og sånn...
-ida- Skrevet 24. juni 2004 #15 Skrevet 24. juni 2004 Min kjole hadde leveringstid på 5 mnd så jeg ville vært ute igod tid hadde jeg vært deg. I allefall i høst ville jeg vært på seriøs utkikk
Cajsa Skrevet 24. juni 2004 #16 Skrevet 24. juni 2004 Jeg skal få kjolen min sydd, og sydamen mente jeg burde bestemme meg ca 10 mnd før på grunn av mye jobb (lage mønster+++) før hun i det hele tatt kunne begynne å sy. Så jeg tror det kommer litt an på om du skal leie, kjøpe eller få sydd. Uansett er det greit med god tid! Lykke til!
Gjest MrsL Skrevet 24. juni 2004 #17 Skrevet 24. juni 2004 Jeg fant kjolen min ti måneder før bryllupet. Det var kjole nr. 3 som jeg prøvde.
Gjest Lompa Skrevet 25. juni 2004 #18 Skrevet 25. juni 2004 Tøydukke anna: Har du vært på Unik sine sider og tittet? Evt vært innom de? De har veldig mye "rene" enkle kjoler uten for mye stæsj og dill.
tøydukke Anna Skrevet 25. juni 2004 Forfatter #19 Skrevet 25. juni 2004 Tøydukke anna: Har du vært på Unik sine sider og tittet? Evt vært innom de? De har veldig mye "rene" enkle kjoler uten for mye stæsj og dill. Hm.. Nei, jeg tror ganske sikkert jeg ikke har vært inne på deres sider.. Skal ta meg en titt der nå jeg! Tusen takk for tipset!!
Piarina Skrevet 25. juni 2004 #20 Skrevet 25. juni 2004 Jeg har ombestemt meg mye underveis, men nå fant jeg endelig Kjolen for 2 uker siden på ebay.com. Fikk den i posten for to dager siden, og den var helt perfekt!!! Dvs jeg skal gjøre et par endringer på den, men den satt helt supert. Eneste jeg skal gjøre er å sy på litt tyll, så det tar ikke så mye tid. Kjolen kostet meg forresten 44 dollar...=300 kr! (Og den er ny, med merkelapper på.) Helt utrolig. Begynte å bli litt stresset for kjolen nå, så det var en stor lettelse å finne denne. Men for min del er jeg glad for at jeg ikke hadde bestilt noen kjole så lang tid i forveien, for da er sjansene store for at jeg hadde sittet her med noe jeg egentlig ikke var så fornøyd med. Men det er lurt å drive research lang tid i forveien!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå