Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Er det rart å spørre om å få betale halv husleie, dersom man flytter inn i ny leilighet i midten av en mnd? Eller er dette et greit "krav".



Anonymous poster hash: 66d4f...c60
Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Er det rart å spørre om å få betale halv husleie, dersom man flytter inn i ny leilighet i midten av en mnd? Eller er dette et greit "krav".

Anonymous poster hash: 66d4f...c60

Du kan spørre, men du kan ikke kreve.

Anonymous poster hash: dff98...242

  • Liker 2
Skrevet

det spørs jo hva som står i kontrakten din det...

Skrevet

Hvis ikke leiligheten var klar for innflytting før den 15. er det naturlig med halv leie.

Hvis det derimot er dere som har valgt å vente med å flytte inn til den 15. skal dette ikke gå ut over huseier.

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Jeg har leid i mange år, det som har vært normalen de stedene jeg har leid er at man betaler leie fra den dagen man har avtalt at man skal flytte inn. Så hvis du skal overta en leilighet den 20 juli, så skal du selvsagt ikke betale leie for hele juli, kun de dagene du faktisk bor der. Men hvis du har kontrakt på at du skal flytte inn 1 juli, så kan du ikke nekte å betale for de dagene du evnt velger å ikke bo der/flytte inn den måneden.



Anonymous poster hash: e9ff0...d88
Skrevet

Du kan risikere å måtte betale dobbelt leie. Men skader ikke å høre med huseier.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...