AnonymBruker Skrevet 16. juni 2014 #1 Skrevet 16. juni 2014 Ofte ser jeg kjekke gutter omkring men tør aldri vise riktig intresse for dem. Nå har jeg lyst på en sommerflørt for det er så lenge siden jeg har hatt noe morro på egne premisser... ønsker å 'våge' mer. Tips? Anonymous poster hash: 4e4b9...b3f
Pol Pot Skrevet 16. juni 2014 #2 Skrevet 16. juni 2014 Jeg er mann og har det samme problemet motsatt vei. Det som er problemet er ofte er å finne en naturlig "setting" for å få kontakt med personer av det motsatte kjønn. Nå på sommeren er det vel naturlig å få kontakt på fortaus cafeer eller lignende.Hopp ut i det og lykke til og god sommer.
AnonymBruker Skrevet 16. juni 2014 #3 Skrevet 16. juni 2014 Ingen? Anonymous poster hash: 4e4b9...b3f
rosadilla Skrevet 16. juni 2014 #4 Skrevet 16. juni 2014 Et lite steg kan jo være å smile til guttene kan være at de lettere tar kontakt med deg også om de ser at du smiler til dem
AnonymBruker Skrevet 16. juni 2014 #5 Skrevet 16. juni 2014 Smiler du? Har du et åpent kroppsspråk? Drar du ut i på byen og på fester? Anonymous poster hash: 67c4e...982
sweg Skrevet 16. juni 2014 #6 Skrevet 16. juni 2014 Nå bor vi jo i Norge der alt skal være så "jævlig kleint" om man snakker til en person man ikke kjenner, eller går bort til noen på en cafe. Så det er veldig vanskelig synes nå jeg, men så har jeg ikke opplevd noe annet enn dritten på videregående der man først tar initiativ når man er dritings på en nattklubb. Du kan jo slenge deg på noen fester, eller be venninner ta med en kjekk kompis neste gang de kommer på besøk til deg? Deretter kan du ta det skumle steget og snakke litt med gutten og slik, og kanskje det utvikler seg til noe mer?
AnonymBruker Skrevet 17. juni 2014 #7 Skrevet 17. juni 2014 Nå bor vi jo i Norge der alt skal være så "jævlig kleint" om man snakker til en person man ikke kjenner, eller går bort til noen på en cafe. Så det er veldig vanskelig synes nå jeg, men så har jeg ikke opplevd noe annet enn dritten på videregående der man først tar initiativ når man er dritings på en nattklubb. Du kan jo slenge deg på noen fester, eller be venninner ta med en kjekk kompis neste gang de kommer på besøk til deg? Deretter kan du ta det skumle steget og snakke litt med gutten og slik, og kanskje det utvikler seg til noe mer? Jeg er ofte på byen og der er det nesten umulig å ikke bli lagt an på av fulle mannfolk, er ikke det. Det har seg så at jeg en gang per nymåne får øye på noen umåtelig kjekke personer hvor nesten hele meg rykker til fordi jeg ønsker å oppnå kontakt. Meen som vanlig ender det i et par flaue smil eller stumme blikk hvor jeg føler sjansen til noe godt flyr meg hus forbi. Ikke bare det, men hvordan liksom få noe ut av en person man helt tilfeldig ser på kjøpesenteret/parken, etc. Man deler liksom et halvt sekunds øyekontakt, det er hundrevis av folk overalt og da føles det hele så håpløst.Anonymous poster hash: 4e4b9...b3f
Gjest Leo Nardo Skrevet 18. juni 2014 #8 Skrevet 18. juni 2014 Nå bor vi jo i Norge der alt skal være så "jævlig kleint" om man snakker til en person man ikke kjenner, eller går bort til noen på en cafe. Så det er veldig vanskelig synes nå jeg, men så har jeg ikke opplevd noe annet enn dritten på videregående der man først tar initiativ når man er dritings på en nattklubb. Du kan jo slenge deg på noen fester, eller be venninner ta med en kjekk kompis neste gang de kommer på besøk til deg? Deretter kan du ta det skumle steget og snakke litt med gutten og slik, og kanskje det utvikler seg til noe mer? Det er mulig at folk i Norge generelt ikke er veldig utadvente, men om du har en sterk og trygg personlighet, så liker stort sett alle folk å bli lagt merke til i hverdagen, smilt til og snakket til. Nettopp det at det er så lite vanlig her i Norge gjør det så enkelt for de av oss som gjør det. Hilsen mannen som snakker med kvinner.
Gjest Leo Nardo Skrevet 18. juni 2014 #9 Skrevet 18. juni 2014 Tips? Anonymous poster hash: 4e4b9...b3f Ett steg om gangen er mitt tips. Om du nå ikke en gang tør å se på en mann og smile, så begynner du der. La det bli en vane. Vær den positive og lekne kvinnen med utstråling som det er ufarlig å ta kontakt med. Om det alt er i boks, så starter du med å si "Hei!". Ikke planlegg noe mer enn det. Når det har blitt en vane, kan du gå over til å innlede en samtale. Jeg foretrekker å ta noe i situasjonen eller omgivelsene. Det er som regel mest naturlig. En jente på universitetet innledet en samtale og bekjentskap med meg ved å spørre om jeg hadde hatt en god middag når jeg kom fra pause med en tom proteinrister.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå