Gjest Soley Skrevet 11. juni 2014 #1 Skrevet 11. juni 2014 Jeg har noe jeg må spørre dere. Jeg har nå vært medlem av sukker i 3 måned men ga det opp ganske fort, 3 måned er ikke noe spesielt, kom i kontakt med noen jenter. Har faktisk bare møtt 1 jente derifra. Vi fant ut at det ikke kunne bli noe mer mellom oss så vi er nå venner. Uansett til poenge mitt, er det virkelig slik at jenter utenfor Bærum og Oslo er lettere å komme i kontakt med? Vanligvis så er det jeg son tar kontakt med jentene, men på sukker la jeg merke til ofte at jenter utenfor Bærum og Oslo tok initiativ. Eller er det noe jeg gjør feil? Kan vel si litt om meg da. Startet med dating desember i fjor (har bare vært på 2 dater) før dette hadde jeg 0 nettverk, ibgeb å dra på fest med eller finne på noe med. Uansett dette forandret seg i år. Jeg er ikke sikker på om dette er sant eller ikke, men føles ut som det, føler at det er vanskelig å komme i kontakt med jenter her i Bærum og Oslo. PS: jeg skriver på mobilen.
Sphynx Skrevet 11. juni 2014 #2 Skrevet 11. juni 2014 Husk at mange som bor i Oslo/Bærum gjerne ikke er oppvokst der, da dette er steder mange flytter til. Men det kan jo faktisk være tilfeldigheter. Hvor gammel er du egentlig? Ser ikke for meg at sukker er et sted til å skaffe seg kjæreste på?
nattsvermer Skrevet 11. juni 2014 #3 Skrevet 11. juni 2014 Jeg vet at sukker er et sted å skaffe seg kjæreste Jeg har hørt at jenter sjeldnere tar initiativ, men jeg aner ikke om jenter fra Oslo/Bærum er er tilbakeholdne enn andre... Uansett er 3 mnd litt tidlig å gi opp. Føler det går litt på flaks uansett om det er på nett eller irl.
dillyduzit Skrevet 11. juni 2014 #4 Skrevet 11. juni 2014 Jeg tror faktisk du har mer sjangse på å treffe på noen ute på byen eller andre steder enn sukker. Du ser heller ikke dårlig ut så enkleste er kanskje det beste, ser du ei fin en mens du er ute å går, smil og spør om navn eller telefonnr. Risikosport med mye avslag, men hey, kanskje du får litt selvtillit også? 1
goldenstove Skrevet 11. juni 2014 #5 Skrevet 11. juni 2014 Du, det her tror jeg er såpass individuelt at det er umulig å vurdere etter sted. Jeg har bodd i Bærum og bor nå på et mindre sted en halvtime unna. Jeg driver ikke med nettdating selv, får fnatt av lengre, skriftlig kommunikasjon, men har mange venner og venninner fra alle stedene jeg har bodd/jobbet som gjør det. Jeg merker ingen forskjell på venninner angående initiativ i forhold til hvor de kommer fra. MEN, det jeg har merket er at de som har bodd på samme, lille sted hele livet, og holdt seg til samme gjeng nesten fra de ble født, har lavere terskel for å ta kontakt over nett. Nye mennesker i det virkelige liv blir liksom litt for skummelt. Et prakteksempel på dette er jenta som jobbet for hotellet i nærheten av der jeg jobber(jeg er ikke lokal). Hun var supersosial og kjempesøt, og gikk ordentlig inn for å få seg nye bekjentskaper. Satt seg i bua med de lokale heisoperatørene på fridagen sin og sa rett ut at hun var der for å få nye venner. Hun ble kjent med meg, og de innflytta svenskene som jobber på hotellet. Da hun flyttet videre var det plutselig mange venneforespørsler og videre kontakt fra de lokale folka. Må le. På større steder som Bærum og Oslo er det etter min erfaring flere impulser og mer vanlig å variere vennegruppen. Møter rett og slett fler folk da, i stede for små steder som her, hvor de lokale holder seg med de lokale, og innflyttere blir kjent med innflytterne. For å dra alle over en veldig stor kam. Tror derfor det er mindre vanlig å være aktiv nettdater i byen. Så kan være det du merker?
Gjest Soley Skrevet 11. juni 2014 #6 Skrevet 11. juni 2014 Husk at mange som bor i Oslo/Bærum gjerne ikke er oppvokst der, da dette er steder mange flytter til. Men det kan jo faktisk være tilfeldigheter. Hvor gammel er du egentlig? Ser ikke for meg at sukker er et sted til å skaffe seg kjæreste på? Jeg er 21, nei altså jeg hadde ikke boe spesielt nettverk. Altså jeg har gått glipp av mye, som fester da jeg var yngere. Det eneste jeg gjorde var å spille. Dette medførte til at jeg mista en del venner fordi de ville bli "kule" og henge med de eldre gutta eller feste hver helg. Jeg var veldig usosial og sjenert den tid, så har nylig startet med å skaffe meg nettverk, men det er vanskelig på min alder (tror jeg hehe) Uansett så tenkte jeg å prøve nettdating først. Altså har kontaktet veldig mange der, tror ikke det er fler, det eneste jeg venter på er vel bare nye brukere... Uansett har gikk opp nettdating, tror ikke det er noe for meg for å være ærlig.
Sphynx Skrevet 11. juni 2014 #7 Skrevet 11. juni 2014 Jeg er 21, nei altså jeg hadde ikke boe spesielt nettverk. Altså jeg har gått glipp av mye, som fester da jeg var yngere. Det eneste jeg gjorde var å spille. Dette medførte til at jeg mista en del venner fordi de ville bli "kule" og henge med de eldre gutta eller feste hver helg. Jeg var veldig usosial og sjenert den tid, så har nylig startet med å skaffe meg nettverk, men det er vanskelig på min alder (tror jeg hehe) Uansett så tenkte jeg å prøve nettdating først. Altså har kontaktet veldig mange der, tror ikke det er fler, det eneste jeg venter på er vel bare nye brukere... Uansett har gikk opp nettdating, tror ikke det er noe for meg for å være ærlig. Nettdating er noe dritt. Nå er det et parr år siden jeg prøvde meg på det da, men er glad jeg slipper Og ja, på vår alder er det ganske vanselig å få nytt nettverk igrunn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå