tøydokka Skrevet 29. mai 2014 #1 Skrevet 29. mai 2014 Har nylig funnet ut at det "gugget" som kommer ut av rekehodet viss du klemmer på det smaker veldig godt! Tror det er hjernen man klemmer ut, men er ikke helt sikker. Andre som liker å spise dette?
Sølvrosen Skrevet 29. mai 2014 #5 Skrevet 29. mai 2014 Mannen liker det veldig godt, så når vi ikke skal lage rekekraft pleier han å suge ut hjernen.
Pawn Hearts Skrevet 29. mai 2014 #6 Skrevet 29. mai 2014 Jeg kjenner flere som mener det er den beste delen av reka, men personlig synes jeg det blir for gørrete.
sunSpring Skrevet 29. mai 2014 #9 Skrevet 29. mai 2014 Hodet holder jeg meg unna, men rogn er til å suge i seg og smaker godt. Gurra som renner av hodet smaker blekk. Man koker vel heller ikke kraft på hoder?
tøydokka Skrevet 29. mai 2014 Forfatter #10 Skrevet 29. mai 2014 Det brune som renner? Det er litt brunrosa, men en ganske fast masse. Som kaviar i konsistensen vil jeg si. Man må klemme på hodet for å få det til å tyte ut. Spiser det ikke viss det er misfarget- type grønnsvart..
tøydokka Skrevet 29. mai 2014 Forfatter #11 Skrevet 29. mai 2014 Hodet holder jeg meg unna, men rogn er til å suge i seg og smaker godt. Gurra som renner av hodet smaker blekk. Man koker vel heller ikke kraft på hoder? Jeg har hvertfall alltid kokt kraft på hoder. Det er det mange som gjør Men den bør siles viss man vil ha en klar og delikat kraft!
sunSpring Skrevet 29. mai 2014 #13 Skrevet 29. mai 2014 Jeg har hvertfall alltid kokt kraft på hoder. Det er det mange som gjør Men den bør siles viss man vil ha en klar og delikat kraft! Du har rett, var bare kvalm med tanken på å spise hodene og satt i en kjedelig telefon når jeg svarte.
Gjest Ennasus Skrevet 29. mai 2014 #14 Skrevet 29. mai 2014 Nei fysj! Tanta mi tar hodet og suger ut innholdet... Blir kvalm av å se på henne..
Gjest Evel Skrevet 29. mai 2014 #16 Skrevet 29. mai 2014 Siden når fikk reker hjerne? Reker har alltid hatt hjerne. Men visste du at de har følelser også? http://www.aftenposten.no/dyr/--Reker-har-ogsa-folelser-6493676.html#.U4e_wPmKWSo 1
Crizpo Skrevet 29. mai 2014 #17 Skrevet 29. mai 2014 Reker har alltid hatt hjerne. Men visste du at de har følelser også? http://www.aftenposten.no/dyr/--Reker-har-ogsa-folelser-6493676.html#.U4e_wPmKWSo Hm, interessant. Har alltid trodd at de var for "enkle" Og nei, jeg spiser ikke hjernen. Jeg er til og med så kresen at jeg må dra vekk den tarmen (?) som ligger langs ryggen.
AnonymBruker Skrevet 31. mai 2014 #18 Skrevet 31. mai 2014 Jeg trodde det ikke var trygt lenger? Vet ikke hvorfor, men jeg tenkte kanskje av samme grunn som at man ikke lenger bør suge ut margvæske. Anonymous poster hash: ea005...e63
AnonymBruker Skrevet 31. mai 2014 #19 Skrevet 31. mai 2014 Har aldri sett noen spise rekehodet, kan ikke forestille meg at det består av noe som smaker godt. Holder meg unna rognen, da jeg ikke liker det, men mannfolka i kretsen suger/slurper gjerne i seg rogna når de skreller. Men til og med de barskeste militærmennene har jeg ikke sett spise hodet. Anonymous poster hash: d45db...bbd
Alice123 Skrevet 31. mai 2014 #20 Skrevet 31. mai 2014 Vet om noen som gjør det, men det blir for guffent for meg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå