83` Skrevet 28. mai 2014 #1 Skrevet 28. mai 2014 Noen som har fargen Tåkedis (Jotun) på huset sitt? Utvendig altså? Den ser varm ut (vi har en kald lysgrå nå, og den blir litt blass..). Noen som har synspunkt på om jeg burde jeg velge den fargen?
AnonymBruker Skrevet 29. mai 2014 #2 Skrevet 29. mai 2014 Vi har malt halve huset med Tåkedis og angrer som bare det. Den er blå, rett og slett blå! Ville heller tatt fargeprøver av farger du liker og malt planker, for å se, det er lurt! Vi kjøpte ikke fargeprøver, jeg ble forelsket i Tåkedis og vi kjøpte fire bøtter, fire tusen ut av vinduet:(Anonymous poster hash: e14a4...62f
Gjest Jørild Skrevet 29. mai 2014 #3 Skrevet 29. mai 2014 Gråfarger forandrer seg etter omgivelsene, så du må male en prøve der du bor for å se hvordan den blir.
AnonymBruker Skrevet 29. mai 2014 #4 Skrevet 29. mai 2014 Jeg har erfaring med at mange farger forandrer seg etter omgivelsene, og ikke kun grå Anonymous poster hash: f9d2c...133
Gjest Skrevet 29. mai 2014 #5 Skrevet 29. mai 2014 Vi skal ha tåkedis, men som kantfarge på fjellblå nettopp fordi den er litt blå-lig! Syntes den er fin vi da :-)
83` Skrevet 29. mai 2014 Forfatter #6 Skrevet 29. mai 2014 Ok, tusen takk for svar dere!! Ser jo at bildet av huset med tåkedis har en helt annerledes farge i brosjyren til Jotun enn akkurat samme bilde på nett. Så man skal iallefall ikke stole blindt på det nei Nå har jeg har faktisk falt litt for fargen som "Fotballfrue" har på huset sitt jeg.. aner jo ikke hva den heter, men tenkte å prøve å spore opp noe som lignet.
AnonymBruker Skrevet 2. juni 2014 #7 Skrevet 2. juni 2014 Vi malte huset vårt med den fargen i fjor, med hvitt rundt vinduer og dører. Er veldig fornøyd, angrer ikke i det hele tatt! :-) Anonymous poster hash: cec1f...337
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå