Aviale Skrevet 13. mai 2014 #1 Skrevet 13. mai 2014 Hei, jeg skal levere en mappeeksamen om en uke, i kunst og håndverk. Jeg er ferdig med nesten all teksten, men må sette inn bilder. På hver side skal det være 2-7 bilder. Mappa er nå så stor at word nesten klikker hver gang jeg lagrer (er 55 sider tekst pluss noen bilder). Siden jeg da uansett må dele opp dokumentet mitt når jeg legger inn 100++ bilder, lurte jeg på om jeg skal bruke inDesign i stedet? Jeg har nyeste word, som er nesten mer håpløs enn de foregående på å legge inn bilder, de bare "hopper" hit og dit og flytter teksten selv om jeg har på "firkant" oppsettet... InDesign virker bedre på å takle bilder, men da må jeg også bruke tid på å lære det. Jeg kan det ikke, men er god på photoshop og har jobbet med et lignende program tidligere. Hva ville du gjort? Jobbet i word og forbannet deg over bildeoppsettet der, eller prøvd inDesign (og kanskje forbannet deg over ting du ikke fikk til)? Har forøvrig ganske god tid På forhånd takk for alle svar/råd!
Gjest Applestore Skrevet 13. mai 2014 #2 Skrevet 13. mai 2014 InDesign, helt klart! Det skal kunne gå ann å bare kopiere all testen din fra Word, og legge det inn i tekstbokser. Er tekstboksen full og du har mer tekst, bare gå ned i høyre hjørne (tror det kommer ett kryss eller noe) og lag en ny tekstboks direkte. Gjør dette til det ikke er mer tekst igjen eh.. det var kanskje en superdårlig forklaring.. Men det er ikke sååå vanskelig å lære seg.
Gjest Missfixit Skrevet 13. mai 2014 #3 Skrevet 13. mai 2014 Hei, hadde helt klart brukt InDesign. Dersom det skal printes ut i tillegg, er InDesign desidert best. Ville til og med ha foretrukket Pages fremfor word anytime.. Lykke til
AnonymBruker Skrevet 13. mai 2014 #4 Skrevet 13. mai 2014 InDesign er skapt for å sy sammen innhold og presentere det på en god måte. Altså ikke produsere innholdet, men sette opp layouten for det endelige produktet. Go for it! Anonymous poster hash: 85101...1be
Aviale Skrevet 13. mai 2014 Forfatter #5 Skrevet 13. mai 2014 Tusen takk for raske svar alle sammen! Høres bra ut, da skal jeg laste ned en trial av inDesign med en gang Jeg har en ganske bra pc som takler premiere pro (har lagd en 1,5 times film der), men bør jeg kanskje uansett dele opp dokumentet i flere deler i inDesign for å unngå problemer/at det blir tregt? Kommer nok til å ha minst 70 sider til slutt. Og går det an å få automatisk sidetall, slik som på word?
Aviale Skrevet 13. mai 2014 Forfatter #6 Skrevet 13. mai 2014 Jeg prøvde å installere inDesign nå nettopp, men det fikk word til å henge seg helt opp. Filen med mappeeksamen min ville ikke åpne seg verken mens inDesign var åpent, og heller ikke når jeg lukket inDesign. Det virket å åpne en ny word-fil, men da viste bare 2 av skrifttypene... Litt panikk her et øyeblikk, men det hang seg bare pga inDesign, og det virker igjen nå som jeg har avinstallert det. Synes dette var litt rart, pc-en min har nesten aldri problemer, men uansett så blir det nok word på meg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå